Що станеться з організмом, якщо гризти нігті

Серед жестів, що об’єднують більшість людей, на перших позиціях, безсумнівно, є той, що кожен робив хоча б раз у житті: обгризання нігтів. Найчастіше це не просто «хобі», а реальний метод, який може допомогти в період підвищеного стресу.

Жест піднесення рук до рота сприяє розслабленню та допомагає почуватися менш незручно. 

Проте, на жаль, цей простий жест згодом стає неконтрольованим і виконується без усвідомлення, перетворюючись на справжній акт звички.

Звичайно, це лише одна з багатьох вад, які можна взяти на озброєння, щоб спробувати розслаблятися, але як тільки ви усвідомлюєте, що ситуація погіршується, то маємо виправити становище.

Якщо це вже стало звичкою, але залишається спорадичною дією, можете бути спокійні. А якщо ситуація загострюється, перетворюючись на справжню манію, то це може означати, що ви маєте справу з ОКР (обсесивно-компульсивним розладом) легкого ступеня інтенсивності, але все ж таки його необхідно тримати під контролем.

Найчастіше це відбувається у молодому віці, і з роками зникає. 

Проте, слід звернути особливу увагу на цю звичку не тільки щодо випадків обсесивно-компульсивного розладу, а й деяких захворювань та запалень, які можуть виникнути внаслідок такої практики.

Коли ви гризете нігті, то заносите бактерії, мікроорганізми, мікроби та бруд у ротову порожнину, що в довгостроковій перспективі може призвести до інфекцій, запалень і так далі. Ось чому бажано уникати цього жесту, намагаючись тримати руки подалі від рота.

Вас також зацікавить

Популярне