Японія – країна довгожителів та зразкового ставлення до здоров’я. За останніми даними, там мешкає понад 90 тисяч громадян, які вже відзначили сторіччя, і цей показник щороку зростає.
Раціон жителів Японії багатий різноманітними продуктами з великою кількістю вітамінів, фітонутрієнтів та антиоксидантів, які важливі для підтримки молодості організму.
Другий важливий пункт харчування – обмежене вживання продуктів, що викликають запалення: м’яса, обробленого зерна, насичених жирів, цукру, солі, жирних молочних продуктів.
Жителі Японії нечасто їдять рибу, іноді свинину, дуже рідко — молочні продукти, у тому меню складно знайти рафіновані продукти та солодощі.
Раціон довгожителів складається переважно з рослинних продуктів, зелених та жовтих овочів, коренеплодів, страв на основі сої та грибів.
Як джерела тваринного білка японці вибирають рибу і морепродукти. Понад сорок років у країні активно популяризують відмову від кухонної солі.
Що їдять японці
- рослинні: батат, морська капуста, ламінарія та інші водорості, пагони бамбука, редиска, гірка диня, різні види капусти, морква, гарбуз, папайя, гриби;
- соєві: тофу, місо, нато (ферментовані соєві боби), боби едамамі;
- зернові: просо, пшениця, рис, локшина;
- м’ясні та морські: риба, морепродукти та трохи свинини.
Збалансоване харчування допомагає скоротити ризик розвитку серцево-судинних та інших хронічних захворювань.
Завдяки низькому рівню насичених жирів, невеликому глікемічному навантаженню та великій кількості антиоксидантів у продуктах організм відчуває незначний окислювальний стрес.
Особливе місце в харчуванні займають морські водорості – це головний суперфуд і улюблений продукт японців, який містить мінімальну кількість калорій, зате багатий на вітаміни, амінокислоти і мінерали.
Чука, норі, вакаме, ламінарія, морська капуста – це далеко не повний перелік корисних водоростей, багатих на йод, залізо і кальцій. Морські водорості – це багате джерело аскорбінової кислоти, марганцю, вітаміну В2, селену та інших цінних нутрієнтів.
Японці їдять водорості з метою профілактики багатьох захворювань та уповільнення процесів старіння. А вам не обов’язково витрачатися на покупку найдорожчих видів. Доступна всім морська капуста також багата на корисні речовини.
У водоростях є потужний антиоксидант фукодаїн, що має протиракову дію і уповільнює процеси старіння.
На замітку: слиз, який виділяється з ламінарії, – це і є той самий антиоксидант фукодаїн.
Багатий вітамінно-мінеральний та антиоксидантний склад допомагає впоратися з анемією (заповнює дефіцит заліза), серцево-судинними захворюваннями, розладами кишківника. Крім цього, ферменти, що входять до їх складу, сприяють омолодженню організму.
Регулярне вживання інших суперфудів (тофу, місо та темп) також допомагає організму засвоювати їжу, підтримуючи в нормі процеси травлення.
Щоб дожити до ста років, не треба переїжджати до Японії. Достатньо жити в гармонії із собою, займатися спортом та повноцінно харчуватися.
Візьміть основи окинавського харчування на замітку і дотримуйтесь принципу «хара хачі бу», що означає: «їж, доки шлунок не буде заповнений на 80%». Тобто дотримуйтесь помірності в їжі і припиняйте прийом їжі на етапі «злегла голодний».
На шляху до довголіття варто звернути увагу на цілісні продукти і рослинну їжу в меню, їсти легкий білок і відмовитися від рафінованих вуглеводів, цукру і напівфабрикатів.
Дотримуючись принципів здорового харчування та вживаючи суперфуди, ви незабаром помітите покращення у стані здоров’я та ознаки омолодження організму.
Не забувайте про повноцінний сон і водний баланс — важливі елементи міцного здоров’я та довголіття.