Взаємозв’язок ваги та деменції вивела міжнародна група вчених. У дослідженні, опублікованому в Journal of Alzheimer’s Disease вони відзначили, що ризики розвитку хвороби Альцгеймера можна прорахувати, знаючи ІМТ — індекс маси тіла людини.
У дослідженні взяли участь майже 300 тисяч людей – дослідники вивчили дані про них, які протягом 13 років акумулювалися у німецькій базі даних. Результати здивували: виявилось, що ризик розвитку деменції знижений у жінок із надмірною вагою, і підвищений – у чоловіків із недостатньою вагою.
– Схоже, що існує сильний позитивний зв’язок між недостатньою вагою та деменцією у чоловіків зрілого віку, – зазначив провідний автор дослідження, професор з Університету Версаль-Сен-Кантен-ан-Івелін (Франція) Луї Джейкоб. — Тому якщо їх ІМТ нижче 18,5, потрібно регулярно робити тести на когнітивні порушення, а також змінити звички харчування, щоб скинути зайві кілограми.
Тепер щодо жінок, які завжди точно знали, що надмірна вага це погано. За словами доктора Джейкоба після 60 років «помірна повнота може бути прийнятною з когнітивної точки зору».
Але! Автори дослідження чесно зізналися: що їхні висновки поки що існують лише в теорії. І заявили, що надійним показником ІМТ поки що не може служити. Тож треба проводити додаткові дослідження, наприклад, враховувати обсяг талії, фізичну активність та режим харчування пацієнтів. Ці дані були недоступні.
Який ІМТ вважається нормальним
Щоб порахувати свій ІМТ, потрібно розділити вагу (у кілограмах) на зріст (в метрах) зведену у квадрат. Наприклад, якщо людина важить 70 кг при зрості 1,65, то її ІМТ дорівнюватиме 70:1,652 = 25,7 кг/м2.
ВООЗ інтерпретує результати так:
- Нормальний ІМТ становить від 18,5 до 25;
- Людина з ІМТ від 25 до 30 вважається страждаючою надмірною вагою;
- Пацієнт з ІМТ більше 30 вже страждає на ожиріння 1 ступеня, а більше 40 – 3 ступеня.
- Людина має недостатню вагу, якщо її ІМТ менше 18,5.