Декому подобається спати в теплі, а хтось обов’язково відчиняє на ніч вікно — навіть узимку. Але, крім особистих уподобань, є ще й рекомендації спеціалістів. За якої температури найкраще спиться і чому?
З одного боку, вважається, що спати потрібно у прохолодному приміщенні. З іншого — у теплих умовах багато хто засинає швидше.
Яка температура вважається ідеальною для здорового сну?
В ідеалі температура в кімнаті має бути в межах +16…+19℃. Пов’язано це з температурою тіла, що змінюється під час сну. Зазвичай температура тіла здорової людини складає 36,6 градуса. Але під час сну може опускатися на кілька градусів.
Одні вважають за краще спати, укутавшись у ковдру, інші — з відчиненим вікном. Незважаючи на загальні рекомендації, комфортна температура у спальні підбирається для кожного індивідуально. З особливою увагою до цього варто поставитися тим, хто має проблеми із засипанням або часто прокидається ночами.
Крім того, важливо організувати місце для сну так, щоб у теплій зоні були ноги, а в прохолодній — голова. Чим більша різниця між температурою голови та ніг — тим міцніший сон.
Краще відчинити вікно чи спати без ковдри?
Сомнолог: кому як зручніше. Наприклад, деякі не можуть спати без ковдри. Для них це своєрідне укриття, питання безпеки. Хтось завжди спить із закритими вікнами, але при цьому під легким простирадлом. Все індивідуально, але треба ретельно провітрювати кімнату хоча б за годину до сну. А ось батареї в спальні краще включити на мінімальну потужність – вони осушують повітря, а рівень вологості також варто підтримувати в оптимальних значеннях.
Те саме стосується і одягу. З погляду медицини сну корисніше спати без одягу. Але для багатьох такий варіант не підходить: деяким незручно і некомфортно і вони вважають за краще носити піжаму. В такому випадку краще віддавати перевагу комплектам з натуральних матеріалів, які не сковуватимуть ваші рухи уві сні.
Що робити, якщо не вдається заснути у прохолоді?
Важливо зрозуміти, що мерзнути точно не варто. У відносній прохолоді має бути саме область голови. Крім того, не поспішайте одразу знижувати температуру у спальні до заповітних +16℃ – спробуйте прийти до неї поступово. Якщо дискомфорт не йде, змушувати себе не потрібно.
Якщо ви звикли спати в теплі і не відчуваєте жодних проблем – висипаєтеся, днем почуваєтеся бадьорим і відпочившим – то змінювати власні звички немає особливого сенсу. Спіть у такій температурі, яка комфортна для вас.