Виявляється, сон у темряві допомагає і добре виспатися, і уникнути серйозних проблем зі здоров’ям. Особливо корисно це для людей похилого віку.
Так, група спеціалістів під керівництвом доктора Мінджі Кім, доцента неврології у Центрі циркадної медицини та медицини сну Північно-Західного університету ім. Файнберг в Чикаго, вивчили вплив світла на нічний сон 550 чоловік. Вік учасників варіювався від 63 до 84 років. Тривало саме дослідження тиждень.
З’ясувалося, що ті, хто в кімнаті перед сном включав нічник або залишав включений планшет, смартфон, телевізор, частіше стикалися з підвищеним тиском, ожирінням та діабетом. Крім того, результати експерименту показали, що менш як половина учасників спали ночами в повній темряві протягом п’яти годин.
При цьому експерти зазначають, що ще не знають, як пов’язані світло під час сну вночі та ці три захворювання. Можливо, саме ожиріння, діабет або високий тиск змушують людей спати при світлі, а може все навпаки: тобто використання світла призводить до розвитку хвороб.