Із яєць можна приготувати багато різних страв. Хтось бажає на сніданок яєчню або омлет, а комусь більше подобаються яйця, зварені некруто або круто. Автори нового дослідження з’ясували, що для охочих схуднути та знизити індекс маси тіла (ІМТ) спосіб приготування не такий важливий. Головне — їсти яйця не менше п’яти разів на тиждень. Результати їхньої роботи були опубліковані в науковому журналі Clinical Nutrition.
Для участі у своєму експерименті вчені запросили 355 студентів віком від 18 до 30 років. Усіх учасників розділили на три групи — залежно від того, як часто вони їли яйця: рідше за один раз на тиждень, від одного до чотирьох разів і не менше п’яти. При цьому не було важливо, в якому вигляді вони їх вживали, — це в дослідженні не враховувалося.
Проаналізувавши отримані дані, автори зробили такий висновок: у тих, хто їв яйця не менше п’яти разів на тиждень, ІМТ та відсотковий вміст жиру в тілі були набагато меншими, ніж у учасників із двох інших груп.
Як пише видання Walla, ІМТ у найбільших любителів цього продукту був близько 22,5, у другій групі він становив трохи менше 23,5, а у тих, хто їв яйця менше одного разу на тиждень, – 23,5. Після поправки на вік і стать з’ясувалося, що у тих, хто включав яйця до раціону, найрідше відношення талії до зросту було трохи менше 5, а в групі, де робили це майже щодня, — 0,45. Також, вивчивши анкети харчування всіх молодих людей, експерти дійшли висновку, що користь яєць для зниження ваги полягала виключно в яєчному білку — його в одному яйці близько 6 грамів.
За словами провідного автора дослідження, доктора Міріам Гаррідо-Мігель, здоровим людям рекомендується їсти яйця навіть понад п’ять разів на тиждень. Як стверджує експерт, це може призвести до здоровішого складу тіла, особливо завдяки білку, що міститься в яйцях.
Не лише на сніданок
Курячі яйця – популярний та універсальний продукт. Їх їдять не лише на сніданок — у вигляді окремої страви, а й додають у супи, салати, гаряче, випічку, закуски.
Проте суперечки про те, скільки яєць на день можна з’їдати без шкоди здоров’ю, досі тривають — експерти мають різні думки з цього приводу. Як, втім, і щодо користі та шкоди кави.