SPF не лише на пляжі
Перше правило літнього догляду – не забувати про захист від сонця. Так, пляшечка зі знаком SPF завжди стає нашою вірною супутницею на пляжі. Але зараз якраз не про ті випадки, коли ви ризикуєте підсмажитись, а про міські будні.
Ультрафіолет все одно, де проникати в шкіру – на пляжі або в мегаполісі. І, може, під час прогулянки парком у сонячний день ви й не отримаєте опіку, але чергова доза УФ-променів, більш агресивних у літній час, значно наблизить появу зморшок.
Найкраще, якщо SPF-компоненти будуть у складі вашого денного крему, яким ви користуєтеся щоранку. Сьогодні таких чимало, і вони чудово зволожують. Наносити такий крем можна так само, як і звичайний, за 20-30 хвилин до виходу з будинку.
Що ще має бути в літньому денному кремі та очищаючих засобах?
Мабуть, найкращі компоненти для практично невагомого зволоження, яким воно має бути влітку, це екстракт алое віра, гіалуронова кислота, пантенол, екстракт водоростей, молочна кислота.
Якщо у складі є гіалуронка, обов’язково перевірте, щоб вона була низькомолекулярною. Інакше ви отримаєте засіб з величезними молекулами діючого компонента, які не проникнуть у шкіру, а лише створять на її поверхні плівку, що замикає.
Такий ефект влітку не має великого сенсу, а жирній шкірі зовсім протипоказаний. Але це не означає, що у складі крему не може бути, наприклад, масел, хоча вони теж вважаються замикаючими компонентами. Все залежить від типу шкіри.
Для сухої шкіри підійде живильний крем з оліями, але легшою текстурою, ніж зимовий. Для жирної та комбінованої відмінний варіант – зволожуючі гелі та матуючі серветки для обличчя, які вбирають зайвий себум, а вологу зберігають. Є ще один дуже важливий компонент – питна вода. Якщо не дотримуватися водного балансу, ніякі креми не перетворять вас.
Немає агресивних пілінгів та процедур
Влітку краще відмовитися від засобів із компонентами, які підвищують чутливість шкіри до ультрафіолету. Перший у чорному списку – ретинол. Він небезпечний фототоксичністю. Тобто при взаємодії із сонцем, по-перше, може сильно обпекти шкіру, а по-друге, сприяти розвитку пухлин. За ретинолом ідуть кислоти, але кошти з ними не під повною забороною. Їх можна використовувати, якщо ви в найближчі пару годин не збираєтесь виходити прямо на сонце.
Що ж, виходить, влітку доведеться відмовитись від пілінгу? Зовсім ні. У теплий час, як і взимку, важливо видаляти ороговілі частинки шкіри приблизно раз на тиждень. Але важливо не травмувати шкіру, інакше вплив УФ-променів спровокує або опіки або небажану пігментацію.
Потрібно переходити на щадні пілінги, а ретинол замінювати аналогами. Серед них рослинні варіанти: блакитний ретинол, який, насправді, є екстрактом блакитних водоростей, бакучиол, олія шипшини — і синтетичні: пептид міді або матриксил. Всі вони позбавлені фототоксичності, ними можна спокійно скористатися в сонячний час.
Рослинні аналоги додатково насичать шкіру вітамінами, а хімічні посилять регенерацію тканин та синтез колагену. До речі, так само варто відмовитися і від агресивних салонних процедур: хімічних пілінгів середнього та глибокого проникнення, лазерної епіляції верхньої губи, шліфування шкіри, видалення татуювань на відкритих місцях. Їм заміни немає. Краще не проводити їх і просто почекати, доки активність УФ-променів знизиться.
Підсилюємо захист та зволоження губ
Ніжна шкіра губ уразлива у будь-яку пору року. Якщо в холод її сушило до тріщин сухе морозне повітря, то влітку в справу вступають міський курний вітер і сонце. Тому, по-перше, варто змінити бальзам для губ і підібрати новий із сонцезахисними властивостями. Адже губи теж схильні до фотостаріння, як і інші ділянки шкіри.
По-друге, безперечно варто додати в регулярний догляд нічну маску для губ. Зазвичай у їх складі зустрічаються ягідні та фруктові екстракти та олії, які не тільки інтенсивно живлять, але й працюють як антиоксиданти і, як бонус, дуже смачно пахнуть. Наносите на шкіру та куточки губ тонким шаром на ніч. Прокидаєтеся – а губки вже м’які, рівні і за рахунок зволоженості виглядають більш пухкими.
Літо — час яскравих образів, і макіяж повинен бути їм під стать. Один із трендів сезону-2022 – матові текстури помад, які полюбили за насиченість відтінків. Але ось губам у такому вбранні доводиться непросто. Матові засоби зазвичай пересушують шкіру за рахунок того, що містять більше пігменту та менше зволожуючих компонентів, ніж глянсові помади. А влітку цей ефект посилюється через спеку.
Перед нанесенням будь-якої косметики, на якій немає позначки “зволожуюча”, шкіру варто підготувати. Нанесіть поживний бальзам або ту ж маску для губ, залиште на півгодини-годину до повного вбирання, і вуаля – тепер ваші губки залишаться соковитими навіть після цілого дня в матовій помаді.
Ні фенам та плойкам
Ультрафіолет впливає на волосся не менше, ніж на шкіру. Опіку, звичайно, не буде, але, якщо постійно підставляти маківку сонцю, за місяць локони можуть вицвісти мало не на цілий тон, а разом з тим і висушитися до стану «кульбаби» на голові. Щоб цього не допустити, потрібно поводитися з волоссям ніжно.
Влітку не варто проводити процедури, які мають на увазі серйозне втручання в природу волосся: мелірування, знебарвлення, хімічну завивку та випрямлення. Плойки, щипці і фен теж краще на якийсь час прибрати з б’юті-арсеналу або хоча б скоротити їх використання. Спека на вулиці, помножена на спеку від гаджетів, позбавить волосся останніх життєвих сил.
А ось фарбуватися можна спокійно. Тільки одразу після фарбування не варто їхати у місця, де багато сонця. Зробіть це за кілька тижнів до відпустки. Інакше блонд перейде в неестетичну жовтизну, а темніші відтінки швидко вицвітуть.
Суху шкіру живимо, жирну – контролюємо
Влітку всі слабкі місця шкіри стають ще слабшими. Суха шкіра від спеки тільки сохне, жирна ще активніше виробляє себум. В результаті ми отримуємо або мляву солому замість волосся, або відчуття брудної голови вже на другий день після миття. Щоб досягти гармонії, потрібно підібрати літні засоби відповідно до вашого типу волосся та шкіри голови.
При сухій шкірі варто переходити до режиму екстремального зволоження. Використовуємо шампуні та кондиціонери з позначкою «відновлювальні» або «для пошкодженого волосся». Шукаємо інтенсивно зволожуючі компоненти: екстракт алое віра, екстракт огірка, морських водоростей, гіалуронову кислоту, пантенол.
А також компоненти, що відновлюють текстуру волосся: кератин, протеїни (шовку, пшеницю, гідролізований молочний протеїн). Для додаткового зволоження можна використовувати гідролат для волосся або віск для кінчиків.
Якщо шкіра голови жирна, варто перейти на шампунь, який регулює вироблення себуму. У його складі будуть інгредієнти, які обережно очищають шкіру голови, при цьому не позбавляючи її поживних речовин: цинк, селен, екстракт кропиви, глина, саліцилова кислота. Що стосується довжини волосся, на неї наносимо кондиціонер, що відновлює, або бальзам зі зволожуючими компонентами і поживними маслами аргани, жожоба, кокоса, ши, ембліки.
Захищаємо волосся від зовнішніх факторів
Де волосся піддається найсильнішому стресу, так це у відпустці. Морська та хлорована вода руйнує кератин, сонце палить ультрафіолетом, вітер перетворює укладання на розпатланий хвіст павича. Захистити зачіску від них допоможуть дві прості речі:
- Головний убір. Жоден засіб не захистить волосся на маківці так, як простий капелюшок, панама або хустка, які повністю перекривають дорогу УФ-променям. А якщо ви знайдете шикарний пляжний капелюх із широкими полями, то не тільки захистіть практично всю довжину волосся, але й створіть незабутній образ.
- Полоскання. Після басейну або моря обов’язково потрібно промити волосся чистою водою, щоб на них не залишалася сіль або хлорка. Є й спеціальні сонцезахисні засоби для волосся: спреї, олії, креми та легкі флюїди. Вибирайте те, що вам більше подобається, і наносьте на всю довжину, якщо плануєте гуляти на активному сонці.