Чай – це улюблений напій мільйонів людей. А хтось думав про його правильне вживання? Існує безліч сортів чаю та варіантів його приготування. Тому варто детальніше розібратися в тому, скільки пити чаю і коли це краще робити.
Про що потрібно знати
Багато людей забувають, що чай – це не просто вода. Цей напій має певні властивості, які необхідно враховувати. Наприклад, чай може:
- Відновлювати імунітет.
- Бадьорити вранці.
- Розслабляти після складного робочого дня.
- Відновлювати сили та багато іншого.
Кожен сорт чаю має корисні властивості та протипоказання, які обов’язково варто враховувати. Іноді цей корисний напій може завдавати колосальної шкоди організму. У Китаї не просто так існують жорсткі правила його вживання.
Як довго перетравлюється чай
Якщо розглядати чай без добавок, то він перетравлюватиметься близько 2 годин. При додаванні цукру, меду чи молока час перетравлення збільшується до 5 годин. Про цю властивість багато хто навіть не здогадується. Напій потрібно робити дуже корисним.
Що входить до складу чаю
У всіх сортах можна зустріти:
- фосфор;
- калій;
- натрій;
- антиоксиданти;
- кальцій;
- фтор;
- магній та інші.
Також у складі чаю можна зустріти вітаміни різних груп. За рахунок корисного складу до приготування чаю варто ставитись відповідально.
Простий приклад: заварювати зелений чай за температури +95 градусів не можна, тому що його користь у цьому випадку сумнівна. Технологію приготування чаю варто завжди враховувати, тоді напій буде поживним та принесе реальну користь для кожної людини.
Шкідливі речовини у складі
Не варто думати, що цей напій має лише корисний склад. Під час зростання коренева система може витягувати з ґрунту фториди, які можуть бути небезпечними. Як показує практика, найбільша кількість фторидів міститься у бюджетних сортах чаю. Справа в тому, що під час виробництва виробник буде використовувати:
- старе та зіпсоване листя;
- обрізки;
- гілки.
Найкращими можна назвати сорти чаїв, де використовуються молоді та верхні частини чайного куща. Саме з цієї причини вартість чаю може відрізнятись.
Норма споживання
“Безпечною” нормою споживання чаю можна назвати 4 чашки на день. Споживаючи більше одного літра цього напою щодня, організм перевантажуватиметься. Варто знижувати споживання людям похилого віку і тим, у кого проявляються хвороби шлунково-кишкового тракту та серцево-судинної системи.
Якщо розглядати улуни, пуери та інші, то споживати можна лише по дві чашки на день. Також з обережністю варто ставитись до міцних сортів. Кожен сорт чаю має певні рекомендації щодо споживання, які необхідно враховувати.
Чому не можна пити чай натще
Випити чашку ароматного чаю вранці люблять багато хто. Подібну звичку дієтологи називають помилкою. Справа в тому, що чай може перевантажувати шлунково-кишковий тракт, провокуючи біль та тяжкість у животі. Розумне споживання цього напою є важливою умовою.
Вагітність та в період лактації
Чай здається безпечним та корисним напоєм, який можна споживати всім без винятку. А хіба все так очевидно? У складі чаю можна зустріти антиоксиданти, які не підуть на користь плоду. Під час вагітності та в період лактації не варто споживати більше однієї чашки. Від міцних сортів слід відмовитися.