Мед – це натуральний продукт на відміну від рафінованого цукру. Але чи робить це автоматично корисним?
При вживанні меду будьте готові до шести позитивних ефектів для здоров’я.
- Антимікробна дія. Іншими словами, мед допомагає у боротьбі з вірусами, бактеріями, грибками. Також було виявлено, що мед ефективний при лікуванні інфікованих ран.
- Велика кількість антиоксидантів. Мед запобігає розвитку раку, хвороб серця, хвороби Альцгеймера. У журналі Oxidative Medicine and Cellular Longevity говориться, що антиоксидантні властивості меду пов’язані зі зменшенням хронічного запалення.
- Полегшення болю у горлі. У ході одного дослідження виявилося, що мед навіть більш ефективний для полегшення симптомів кашлю та болю в горлі у дітей, ніж засоби, що пригнічують кашель.
- Допомога у травленні. Науково доведено, що мед допомагає покращити стан кишечника та травної системи.
- Зниження кров’яного тиску. Потенційно мед може впливати на серцево-судинну систему. Вчені виявили, що завдяки меду покращується пульс, можна регулювати рівень жиру в крові, запобігти загибелі здорових клітин в організмі. У ході іншого дослідження з’ясувалося, що вживання меду в помірній кількості пов’язане з нижчим артеріальним тиском у жінок у 40 років.
- Не таке сильне підвищення рівня цукру в крові. Цікаво, що мед може лікувати цукровий діабет.
- Велика кількість калорій. Так, в одній столовій ложці меду – близько 64 ккал. А ще у столовій ложці меду міститься 17 г цукру.
- Алергічна реакція. Вона проявляється у вигляді кропив’янки, свербежу чи набряку.
- Ризик дитячого ботулізму. Мед може бути небезпечним для дітей віком до одного року.