Всі ми знаємо, що цукор у великій кількості шкодить здоров’ю. Але іноді відмовитися від солодкого дуже непросто. Ось кілька дієвих способів, які знизять ваш потяг до подібних продуктів.
Цукор може поліпшити настрій, але якщо його їсти занадто багато, то не уникнути проблем зі здоров’ям. Серед них, наприклад, депресія, надмірна вага, хвороби серця, прищі, поганий стан шкіри. У день фахівці рекомендують вживати 25 г цукру. Якщо ви їсте набагато більше і хочете виправити це вам допоможуть ці способи.
- Заміна традиційних солодощів іншими продуктами. Наприклад, фруктами, горіхами, шматочком гіркого шоколаду (при цьому вміст какао має бути не нижче 70%). Справа в тому, що при частому вживанні солодощів язик може перестати відрізняти солодкий смак від інших, а подібні продукти будуть для вас просто засобом від нервів.
- Обмеження кількості продуктів з підсолоджувачами. Серед таких продуктів можна виділити різні копченості, в’ялене м’ясо, зернову випічку, стерилізовані овочі, солодощі в упаковках, злакові сніданки, соуси та заправки (у тому числі кетчуп, гірчиця). Їх потрібно намагатися їсти якомога рідше. При цьому найкраще – почати готувати самостійно. Для цього підійдуть такі продукти, як яйця, риба, м’ясо птиці, бобові (чечевиця та квасоля), коренеплоди, бурий рис, білий йогурт, різні трави та приправи.
- Використання інших підсолоджувачів. Замість цукру ви можете додати до страви корицю, ваніль, какао, коріандр, кардамон, мускатний горіх. Крім того, відмінним варіантом буде і кокос, який можна застосовувати у вигляді борошна або масла. Якщо вам дуже хочеться з’їсти щось солодке, то допоможуть насіння фенхелю, яке необхідно розжувати.
- Трав’яні чаї. Через солоодкі напої на кшталт газованих у вас може розвинутися цукровий діабет, ожиріння або рак товстої кишки. Набагато корисніше пити трав’яний та фруктовий чай. Наприклад, з листя полуниці, сушеної малини, з гібіскусу.
- Контроль раціону. Вживати солодке треба в міру. Краще їсти такі продукти помалу, маленькими порціями. Відмінними ласощами вважаються також свіжі фрукти.
- Достатня кількість сну. Через недосипання ви, швидше за все, почуватиметеся втомленим і будете тягнутися до солодкого. Справа в тому, що подібним чином організм намагається заповнити нестачу енергії. Мінімум краще спати 8 годин на добу.
- Вживання протеїнів. Вся справа в тому, що через нестачу білків людина починає їсти більше солодких продуктів. Експерти рекомендують додати до раціону яйця, курку, яловичину, лосось, сардину, квасолю, білий грецький йогурт, молоко.
- Фізична активність. При заняттях спортом в організмі виробляється гормон серотонін. Завдяки йому у вас покращиться настрій.