Американські вчені з Університету Центральної Флориди виявили новий метод лікування алергічної астми на основі деактивації рецепторів алергену. Результати роботи опубліковані у журналі Cell Reports.
Попередні зусилля фахівців у дослідженнях з лікування алергічної астми здебільшого були зосереджені на дії на цитокіни — пептидні молекули, які реагують на алерген та призводять до запалення, а також до посиленого виробництва слизу та утрудненого дихання. Зазвичай препарати блокують цитокіни і антитіла, відповідальні за астматичну реакцію, але діють вони не відразу.
Тепер дослідники виявили новий підхід під назвою LRC-TriCEPS, який ідентифікує рецептори алергену та запобігає алергічній реакції. Він заснований на клітинному білку LMAN1, роль якого в алергії раніше не визнавалася. В експерименті було продемонстровано, що алергени кліщів домашнього пилу та LMAN1 можуть зв’язуватися один з одним на поверхні клітин, викликаючи запальну або алергічну реакцію. Також виявилося, що взаємодія залежить від специфічних молекул цукру маннози з алергенами, що викликаються кліщами домашнього пилу.
Відкриття потенційно може лягти в основу розробки нових препаратів для запобігання алергії, у тому числі й у випадку з іншими поширеними алергенами (пилок і пліснява), оскільки вони також модифікуються додаванням манозових цукрів. На даний момент проводиться ще одне дослідження, яке дозволить підтвердити зв’язок інших алергенів та LMAN1.