До обстановки спальні варто поставитися з особливою увагою – адже саме в цій кімнаті людина відпочиває та заряджається енергією на весь день. Тому все в ній має сприяти спокою та розслабленню, а деяким речам там не місце. У матеріалі нижче – топ-6 речей, які недоречні в інтер’єрі спальні.
Телевізор
Цей предмет прибирається зі спальні для того, щоб уникнути спокуси перегляду фільмів або телепередач перед сном. Останнє дуже погано позначається як процесі сну, сприяє розвитку безсоння і навіть ранкових мігрені. А як фоновий шум вдень телевізор розсіює увагу, викликаючи роздратування та хронічну нервову напругу.
Смартфон
Причини “вигнати” цей гаджет зі спальні практично аналогічні попереднім. Світіння телефону легко збиває природні біоритми організму людини, порушуючи звичний режим сну. Звичка ж класти смартфон на ніч під подушку впливає на людину ще гірше – все через електромагнітні хвилі, що випромінюються гаджетом. Тому, незважаючи на велику спокусу залишатися на зв’язку цілодобово, на ніч смартфон все ж таки варто прибрати в іншу кімнату.
Великогабаритне дзеркало
Думка як дизайнерів, так і лікарів залишається незмінною – великі дзеркала в спальні заважають розслабитися і шкодять засипанню. Особливо небезпечний цей предмет біля ліжка, де людина, що лежить на ній, може побачити своє відображення. У крайньому випадку маленьке дзеркало можна повісити збоку від ліжка. Те саме стосується і дзеркальних поверхонь – для кімнати відпочинку краще віддати перевагу матовим фактурам меблів.
Кімнатний фонтан
Журкотливий фонтанчик у спальні – прийом красивий, але зовсім не корисний для здорового сну. Шум води, всупереч поширеній думці, частіше не розслаблює, а дратує – особливо втомлену і недосипаючу людину. Сон у кімнаті з працюючим фонтаном може поступово призвести до розвитку безсоння, повторюваного головного болю та загального стану пригнічення. Тому краще розмістити цей мальовничий декоративний елемент у вітальні чи їдальні.
Годинник
Йдеться насамперед про дві моделі – електронний зі циферблатом, що світиться, і годинник з гучним цоканням або боєм. Перші порушують необхідну для повноцінного сну темряву, другі – тишу. Годинник для спальні повинен бути безшумним, не мати світлових і звукових ефектів і не привертати особливої уваги. Якщо людина погано бачить у темряві – їй чудово підійде модель, що включає свічення при натисканні кнопки або легкому ударі по верхній частині годинника.
Постільні речі з вишивкою
Вишукані вишиті наволочки або підковдри добре виглядають тільки в кіно та на сторінках журналів. У звичайному житті навіть найтонша і найлегша вишивка подразнює шкіру, заважаючи зручно лягти і заснути. Мало того – вишиті візерунки на подушці можуть надовго віддрукуватись на щоках та лобі сплячого. Тому для того, щоб ніщо не заважало спокійному сну, краще віддати перевагу постільній білизні однорідної фактури.