Не всі кулінарні поради, які можна почути від бабусь чи знайти у куховарських книгах, є ефективними. Варто переглянути свої звичні дії, щоб готові страви виходили смачними та апетитними.
Спирт випаровується
У ході проведеного в США експерименту кухар мав тушити м’ясо у винному соусі протягом 2,5 години.
У м’ясо ввібралося 95% спирту, як довели вчені. Дослідники припустили, що інші види алкоголю не всмоктуватимуться настільки сильно. Але в соусі, який був виготовлений на основі французького лікеру, спостерігався такий самий результат. Значить, у кулінарних шедеврах буде присутнім до 40% спирту.
Готові макарони необхідно промивати водою
Все залежить лише від ваших цілей. Наприклад, промивати готову пасту точно не варто. Сучасні продукти виготовляються з твердих сортів пшениці, тому термічна обробка не порушує їх текстуру. Вода видалить крохмаль, який пов’язує соус та пасту. В результаті підлива відокремиться від макаронів, тому ви не отримаєте бажаних результатів своєї праці на кухні.
Обробляти продукти холодною водою необхідно лише тоді, коли вам необхідно досягти їхнього стану аль-денте. Зупинити термічну обробку страви можна, якщо її різко остудити.
Рожевий сік, що зі стейка, є кров’ю
Гості ресторану рідко просять принести стейки середньої прожарки, адже вони бояться отруїтися. Але не варто переживати, оскільки та рідина рожевого відтінку, що витікає з продукту, є міоглобіном. Це пігментований білок м’язової тканини. Його роль полягає у створенні резерву кисню. Однак компонент присутній виключно в ніжному та соковитому стейку, прожарювання якого середнє.
У омлет потрібно додавати молоко, щоб він став пишним
Молоко ніяк не впливає на пишність готової страви. Напій досить швидко випаровується, а білок згортається, перетворюючись на піну. Яйця готуються довше, тому молоко точно ніяк на них не вплине.
Щоб отримати справді пишний омлет, обсмажуйте яйця за низької температури. У таких умовах білок піднімається, набуває необхідної текстури. Не поспішайте, оскільки це призведе до погіршення апетитного вигляду та смакових якостей кулінарного шедевра.
Після теплової обробки овочі стають не такими корисними
Деякі люди впевнені, що овочі втрачають свій цінний склад після обсмажування або варіння. Однак це не так, що вже доведено вченими.
Деякі вітаміни добре переносять теплову обробку (A, D, E і K). Вітаміни B і C водорозчинні, тому вони перейдуть у рідину із овочів. Значить, ви отримаєте не тільки смачний, але ще й корисний овочевий бульйон.