Настала весна, відкрився дачний сезон, і до кінця тижня дачні селища обкурює апетитний аромат м’яса, яке готується на вугіллі. Не секрет, що можна приготувати шикарний маринад і купити свіже м’ясо, а потім все взяти і спалити на мангалі. Розберемося, які помилки псують шашлик.
Якщо шашлик підгорає, а всередині залишається сирим, значить, допущені грубі помилки. Ось вони.
- Перша непробачна помилка – готувати м’ясо на відкритому полум’ї, а не на вугіллі, що томиться. Тут уже ніякий маринад та соус не врятує.
- Далі слід звернути увагу до розмір шматків. М’ясо потрібно нарізати однаковими шматками, не крупно та не дрібно. Еталоном служить сірникова коробка.
- Смачний шашлик вийде, якщо готувати його з вирізки, шиї, корейки чи реберця. В ідеалі це має бути свіже, а не заморожене м’ясо. Тварина має бути молодою, а маринувати м’ясо потрібно ніч з цибулею, перцем і сіллю.
- На вугілля краще брати березові, дубові, яблучні чи сливові (вишневі) дерева. Вугілля має бути розпеченим, але не палаючим.
- Під час приготування м’ясо не потрібно зволожувати – це призводить до інтенсивного випаровування вологи, через що шашлик вийде сухим і просмажиться нерівномірно.
- На шампурах шматки м’яса потрібно насаджувати щільно один до одного. Цибуля та інші овочі між шматками не залишають, вони згорять першими. Краще їх приготувати окремо.