Якісний холодець має як мінімум дві найважливіші характеристики: страва повинна виглядати “чистою” і прозорою, а також мати досить міцну текстуру, що нагадує желе. Тому з приготуванням цієї класичної страви вдається впоратися не завжди.
Навіть якщо рідина добре застигає, зіпсувати холодець може негарний відтінок кольору. Як виявилося, причина може критися в одній поширеній помилці, яку допускають багато господинь.
Чи можна доливати воду при варінні холодця
На перший погляд може здатися, що відповідь очевидна. Якщо не вдалося розрахувати коректну кількість рідини, її завжди можна ввести в процесі готування. Однак саме з цієї причини холодець виглядає “брудним”. Це виходить тому, що ми вливаємо холодну рідину.
Тому треба згадати про правильну техніку приготування страви. Найбільш досвідчені господині бездоганно розраховують кількість води спочатку. Важливо продумати, який обсяг випаровується в процесі варіння і вливати воду з урахуванням даного фактора.
Якщо ж не вдалося правильно обчислити кількість рідини, воду влити можна, якщо керуватися одним правилом: рідина повинна бути дуже гарячою. Тому вливаємо воду з чайника, що тільки що закипів. Тільки в такому разі додаткова вода не зіпсує холодець.