Правильно приготовлений холодець є застиглим. Причому без використання желатину. Бульйон «твердне» за рахунок колагену, що міститься в м’ясі на кістці.
Однак у ряді випадків господині зазнають кулінарної невдачі. Йдеться про ситуацію, коли холодець виходить рідкуватим. Звісно, страву можна вживати й у такому вигляді. За своїми смаковими якостями воно мало відрізнятиметься від застиглої.
І все ж таки пропонувати таку страву гостям не варто. Вся справа в не найапетитнішому зовнішньому вигляді і в неприємній консистенції холодця. Але й викидати його також не потрібно. Страву можна врятувати. Більше того, є аж два способи «примусити» страву застигнути.
Додавання концентрованого бульйону
У невдало приготовлений холодець можна влити додаткову порцію бульйону. Відвар має бути досить концентрованим. Іншими словами, при його приготуванні треба використовувати багато м’яса та мало рідини. Рідину бажано приготувати на основі курячих лапок або крил.
Приготовлений бульйон потрібно влити у страву. Масу, що вийшла, треба ретельно перемішати і поставити в холодильник. З другого разу має вийти «правильний» холодець.
Додавання желатину
Якщо господиня більше не хоче поратися з приготуванням бульйону, можна додати до страви желатин. Так, у класичному холодці цього інгредієнта не повинно бути. Але якщо виникла потреба виправити кулінарну помилку, то у застосуванні білкової речовини немає нічого страшного.