Далеко не кожній господині вдається отримати смачну та апетитну печінку. Насправді це завдання складне, так що потрібно бути уважнішим. Якщо припуститися помилки, страва вийде гіркуватою, сухою і жорсткою. Як приготувати ідеальну печінку, від якої точно не відмовляться члени вашої родини?
Як вибрати якісний продукт
Пам’ятайте, що з субпродукту низького рівня якості точно не вийде смачний кулінарний шедевр. Саме тому приділіть увагу таким моментам, вибираючи печінку на ринку або в магазині:
- купуйте охолоджений інгредієнт, адже печінка, яка була заморожена, не така смачна, страждає її текстура;
- якщо продукт свіжий, від нього виходитиме солодкуватий запах, а ось печінка, що віддає кислуватим запахом, точно почала псуватися;
- забарвлення поверхні інгредієнта має бути рівномірним, неприпустимі плями та сухі ділянки;
- злегка натисніть на печінку, щоб переконатися в тому, що ямочка, що з’явилася, швидко зникає;
- не купуйте той субпродукт, який має надто світле або занадто темне забарвлення.
Тепер варто розібратися з особливостями різних видів печінки. Серед найважливіших моментів:
- Яловича печінка. Вона має досить щільну оболонку. Навіть якщо готувати її правильно, страва вийде жорсткуватою.
- Теляча печінка. У неї світло-червоний або коричневий відтінок. Такі кулінарні шедеври радують своєю ніжністю та м’якістю.
- Свиняча печінка. Вона має високу жирність. Така печінка м’яка та ніжна, але відчувається легкий присмак гіркоти.
- Печінка птахів. У неї рівномірне коричневе забарвлення. Поверхня такої печінки гладенька. З цього продукту виходять найніжніші та ідеально соковиті кулінарні шедеври.
Вам варто уважно поставитися до вибору інгредієнта. Тільки в такому разі трапеза справді принесе задоволення, а печінка стане вашою коронною стравою.
Як приготувати печінку, щоб вона вийшла ніжною та м’якою
На жаль, приготування яловичої та свинячої печінки викликає чимало проблем у господарок. Але є кілька простих хитрощів, які допоможуть отримати неймовірно смачну та дуже ніжну страву на своїй кухні.
Прибирайте всі прожилки та плівки
Очистіть яловичу печінку від плівки, попередньо залишивши продукт у ємності із теплою водою на десять хвилин. Якщо говорити про свинячий субпродукт, його необхідно потримати в окропі протягом тридцяти секунд. Завдяки такому прийому ви дуже швидко і легко позбавитеся тонкої плівки, яка є на поверхні продукту. Також видаляйте прожилки, оскільки вони впливають на те, що готова печінка гірчить.
Маринад для печінки
Обов’язково замаринуйте продукт в кислому середовищі, щоб кулінарний шедевр порадував своєю м’якістю. Можна користуватися соком лимона або звичайним столовим оцтом. Розбавте вибраний інгредієнт водою та викладіть у ємність з ним печінку. Коли мине дві години, можете приступати до термічної обробки субпродукту.
Користуйтеся харчовою содою
Перед смаженням печінки можете посипати її содою. Субпродукт має постояти протягом години. Потім добре вимийте продукт під проточною водою та обсушіть його паперовими рушниками.
Вимочуйте печінку в молоці
За тридцять хвилин до термічної обробки варто залишити шматочки печінки у холодному молоці. Це дасть можливість усунути гіркий присмак продукту, надати йому м’якості. Потім обсушіть субпродукт паперовими рушниками та почніть його обсмажувати.
Не нарізуйте печінку надто великими шматочками. В іншому випадку ви отримаєте жорстку страву, так як субпродукт не прогріється до потрібної температури зсередини.
Правила обсмажування печінки
Перед тим, як відправляти шматочки продукту на сковороду, вмочіть кожен з них у борошні. Олія в посуді має бути розпеченою, оскільки печінка швидко прилипне до поверхні холодного дна. Коли ви побачите, що на продукті з’явилася рум’яна скоринка, переверніть шматочки. У середньому печінку обсмажують із одного боку протягом п’яти хвилин. Не варто занадто довго тримати інгредієнт на сковорідці, тому що це зробить його твердим та сухим.
Якщо ви бажаєте отримати ідеально ніжну та дуже соковиту печінку, додайте в сковороду сметану. Тушити вміст ємності необхідно на мінімальному вогні не більше двадцяти хвилин. Додайте в сковорідку пропущений через прес часник або цибулю, нарізану кільцями, щоб нейтралізувати гіркий присмак субпродукту.
Пам’ятайте, що солити вміст ємності потрібно в кінці приготування. Завдяки цьому печінка вийде дуже соковитою, порадує кожного члена вашої родини.
Обов’язково додайте до свого раціону печінку, тому що цей інгредієнт неймовірно корисний для організму. Прочитайте всі вищеописані поради, які допоможуть отримати смачну та соковиту страву без зайвих складнощів!