Все частіше рослинне молоко приходить на зміну коров’ячому. Причини цього у всіх різні. Комусь протипоказано вживання натурального молока через непереносимість лактози, хтось воліє веганство як спосіб життя. І це абсолютно нормально, адже молоко з рослинних продуктів не менш корисне, а за деякими параметрами навіть перевершує молоко тваринного походження.
Наприклад, пшоняне молоко можна вживати як самостійний продукт, так і в різних кулінарних цілях.
Чим корисне пшоняне молоко
З точки зору корисних речовин, у пшоняному молоці вони такі самі, як і в будь-якій страві, приготовленій з цієї крупи. Єдина відмінність – напій набагато легше засвоюється. А це велика перевага перед стравами з пшона, які можуть здатися важкими для шлунково-кишкового тракту.
«Немолочне» молоко, приготоване з пшона, не містить глютена, лактози і ідеально підходить для тих, хто хоче відмовитися від натурального молока.
Одна з головних переваг пшона, а відповідно, і напою з нього, це низький глікемічний індекс. Такі продукти дозволяють контролювати рівень цукру в крові, і це хороша причина рекомендувати пшоняне молоко хворим на цукровий діабет. Пийте пшоняне молоко, будете здорові.
Вживання рослинного молочного напою покращує травлення, а отже, зменшується ризик захворювання на рак органів шлунково-кишкового тракту.
Клітковина, що міститься в просі, знижує рівень поганого холестерину, а це показник здоров’я судин і серця.
Пшоно багате калієм, а це мінерал, який підтримує роботу нирок та серця. Він також відіграє важливу роль у передачі нервових імпульсів, завдяки яким мозок та м’язи взаємодіють один з одним.
Пшоняне молоко – чудовий енергетичний напій для людей, які займаються фізичною працею та активним спортом.
Відвар дуже корисний при схудненні, він прискорює метаболізм та сприяє розщепленню жирових клітин.
Пшоняне молоко можна вживати як самостійний напій, а можна приготувати з його використанням смузі, додати в чай, каву або какао, зварити на ньому кашу.
Кому шкідливе молоко з пшона
Просо безпечно при вживанні в помірних кількостях. Надмірне споживання може спричинити несприятливий ефект. Просо містить гойтроген – речовина, яка перешкоджає виробленню гормонів щитовидної залози та пригнічує поглинання та використання йоду щитовидною залозою. Дефіцит йоду є серйозною проблемою для здоров’я, що призводить до збільшення щитовидної залози, відомої як зоб. Зоб викликає сухість шкіри, тривогу, депресію та знижує розумові здібності. Отже, людям із проблемами щитовидної залози необхідно обмежити споживання проса.
Ось чому все добре та корисно в міру. Склянка пшоняного молока, випита маленькими ковтками відразу або протягом дня, принесе безперечно більше користі, ніж зловживання смачним рослинним напоєм.
Як зробити пшоняне молоко
Пшоняне молоко можна приготувати з сирого пшона, пшона попередньо замоченого кілька годин або з крупи, звареної до готовності.
Для приготування молочного напою із сирого пшона 100 г крупи ретельно промити та залити 250 мл кип’яченої води кімнатної температури. Залишити на 20 хвилин. Потім пшоно з|із| водою влити в чашу блендера і пробити до густого білого напою. Пшоняне молоко можна приготувати і вдома
Просо можна попередньо замочити на кілька годин і тільки після цього пробити в блендері. Для цього 100 г крупи промити до прозорої води та залити 400 мл чистої води. Залишити не менш як на 6-8 годин або на ніч. Вранці пробити пшоно у блендері разом із водою і процідити через муслинову тканину.
Молоко можна пити холодним чи прогріти на водяній бані.
І нарешті третій спосіб, який вважається найкориснішим.
Для приготування пшоняного молока потрібно:
- 200 г пшона;
- 1200 мл води;
- 100 г меду;
- 1/2 ч. ложки соєвого соусу.
Приготування
- Просо промити і насипати в каструлю.
- Залити водою та довести до закипання. Зменшити вогонь і варити 25-30 хвилин до повної м’якості крупи. Вимкнути і дати охолонути.
- Скласти готову пшоняну кашу в чашу блендера, додати приблизно 700-800 мл кип’яченої води та пробити у блендері на високій швидкості. Молока виходить досить багато, тому процес подрібнення у блендері можна розбити на 2-3 частини.
- Процідити пшоняне молоко через муслинову тканину або дрібне сито.
- Додати в молоко мед та соєвий соус.
- Розлити молоко з пшона у скляні баночки. Зберігати у холодильнику до 10 днів.
- У пшоняне молоко можна додавати за смаком корицю, бутони гвоздики, зірочки бодяна.