Жоден з відомих дачникам способів зберігання моркви не дає 100% гарантії, що коренеплід збережеться до весни в первозданному вигляді. Вважається, що як не збирай урожай і як не готуй його до зберігання, все одно пропаде 5-10% загальної маси. Що робити, якщо морква гниє?
Хвороби
Урожай може почати псуватися, якщо разом з овочем у сховищі виявились збудники хвороб та іншої зарази. До речі, джерело може перебувати у льоху або у необробленій з минулого сезону тарі для зберігання.
Якщо говорити про хвороби, то їх досить багато, а боротися з ними потрібно починати ще до посіву овочів протягом усього сезону.
Зокрема, на зберігання можна закласти овочі, уражені склеротініозом (біла гнилизна), ботритіозом (сіра гнилизна), альтернаріозом (чорна гнилизна), а також фомозом та фузаріозом (суха та фузаріозна гнилизна відповідно).
Все це представники грибкових захворювань, що мають особливість поширюватися ще на етапі зростання та розвитку овочів. Спори проникають через найменші ушкодження на коренеплодах. Виявити заражений плід нелегко.
Що робити
Ні в льоху, ні в коморі неможливо створити комфортні для зберігання моркви умови. І в холодильнику вона починає сохнути та псуватися.
Єдине, що може запобігти масовому поширенню хвороб, – це своєчасна ревізія запасів. Лише один коренеплід може занапастити всі сусідні, якщо його вчасно не викинути.
Потім перевіряють сусідні коренеплоди, які краще пустити на переробку – потерти і заморозити. Залишати на зберігання такий урожай ризиковано.