Страви з квасолі не дуже часто готують. Причина тому – тривалий процес підготовки зерен, а також не завжди вдалий результат. Квасоля виходить твердою та сухою. Ще один нюанс – у процесі варіння постійно випаровується вода і її доводиться доливати, що може позначитися на смаку.
Розкажемо, як зварити білу квасолю, щоб вона вийшла м’якою.
- По-перше, доливати у квасолю можна тільки окріп або дуже гарячу воду, інакше зерна будуть твердими, як камінь, скільки б не варилися.
- По-друге, не слід захоплюватись добавками харчової соди. Вона прискорює процес приготування квасолі, але готову страву назвати такою ж корисною можна буде з великою натяжкою.
- По-третє, при варінні червоної та білої квасолі сіль додають у самому кінці, інакше зерна стануть твердішими. Таку квасолю можна використовувати лише для приготування салатів чи овочевих закусок.
- По-четверте, прискорити варіння можна, якщо для вимочування залити зерна охолодженою кип’яченою водою.
- По-п’яте, не варто варити в одному казані зерна квасолі різних сортів. Якщо це передбачено рецептом, готуються різні сорти окремо, а змішуються лише у готовому вигляді.
- І останнє. Якщо говорити про перші страви, краще вибрати зерна білої квасолі. Червону та чорну краще залишити для салатів, овочевих гарнірів та інших закусок. Якщо додати кольорову квасолю в бульйон, то він вже не буде прозорим.