У зберіганні сиру є свої невеликі нюанси, завдяки яким продукт довго залишатиметься свіжим. Рецепти з ним дуже різноманітні. Скільки сирів – стільки й страв.
Швидко висихає і пліснявіє
Тверді, м’які, плавлені та розсільні сири займають чільне місце у багатьох національних кухнях Грузії, Болгарії, Молдови, Румунії, Кіпру, Індії, Чехії та десятків інших країн. Тому цей продукт можна зустріти майже на будь-якій кухні. Сиром доповнюють бутерброди, салати або смажену картоплю. Але нерідко кулінари стикаються з проблемою: продукт швидко висихає та пліснявіє. Якщо так відбувається, значить, порушено 2 правила.
Зберігання сиру
Експерти радять виділити у холодильнику окрему полицю для молочних продуктів. Сюди не кладуть ні овочі, ні фрукти. Особливо не рекомендують класти поряд лимон. Дикі дріжджі зі шкірки цитрусу моментально перебираються на сир і прискорюють процес псування.
Сир найдовше зберігається там у холодильнику, де його оточують лише молочні продукти. Але є ще один аспект. Більшість сирів найкраще зберігати у контейнері. При цьому продукт загортають у папір. Завдяки цьому:
- на сирі не накопичується конденсат;
- довше зберігається свіжість продукту.
Але підходить не лише папір. Використовують пакет чи плівку. Однак змінюють її кожні 2-3 дні, щоб сир «дихав».