Як це смачно! Прогулятися за прохолодної погоди, розбудити апетит і в теплій затишній кухні повечеряти гарячим омлетом з нашого дитинства! У дитсадку нам подавали незвичайний омлет – він був високим і пишним, приваблював коричневою смачною скоринкою. А як приготувати омлет з дитинства?
Насправді цей омлет готували зовсім без борошна. Знали кухарі таємні секрети яєчної магії… візьмемо п’ять яєць, неповну склянку молока, сіль за смаком. Приготуємо духовку, розігрівши її до 200 градусів і форму для омлету акуратно і ретельно змастимо вершковим маслом.
У велику зручну ємність розбиваємо по одному п’ять яєць і тут відкриємо таємницю – збивати їх ми не будемо. Ми додамо до миски молоко, просто перемішавши. Виливаємо цю суміш у нашу форму та поміщаємо її в духовку.
Терпляче чекаємо, доки на омлеті не з’явиться коричнева скоринка, ми побачимо її через прозоре скло духовки, відкривати яку заборонено ще 20 хвилин після закінчення процесу випічки. Можна різати та їсти!
Французи добре знають, як приготувати смачний омлет без молока, тому що в них історично дівчина, яка не вміла приготувати смачний омлет, часто залишалася без чоловіка. Тож фантазії французів можна позаздрити.
У добре збиті та вилиті на гарячу змащену сковорідку яйця акуратно в середині приготування додавався букет інгредієнтів – смажені гриби та тертий сир, болгарський перець кільцями та листовий салат шматочками, просто сухарики та шматочки ковбаси.
Гарно складаємо омлет із секретом навпіл і подаємо на сніданок коханим.
Пишний омлет можна приготувати в пароварці, духовці або на відкритому вогні в сковороді – головне в кожному випадку розмірковувати про улюблених людей і хотіти їх порадувати, здивувати та нагодувати ситно.
Це не для червоного слівця сказано – будь-яка страва вбирає настрій кухаря і передається при вживанні. Погодьтеся, важливий фактор для здоров’я та довголіття!