Багато кулінарів-аматорів відмовляються готувати печінку, тому що страви з неї виходять сухими і жорсткими. Однак такий результат – наслідок неправильного приготування. Є кілька нюансів, які допоможуть зробити страви з печінки м’якшими, ароматнішими та соковитішими.
Як вибрати печінку
У процесі вибору субпродукту звертають увагу на поверхню. На ній не повинно бути підсохлих ділянок, а також зеленувато-жовтих плям, які є ознакою пошкодження жовчного міхура. Ознакою якості є пружна текстура та однорідний відтінок, не повинно бути темних ділянок.
Як приготувати печінку: 3 секрети
- Для початку свинячу або яловичу печінку потрібно підготувати. Для цього насамперед прибирають судини, сполучну тканину, плівку. Курячу печінку ретельно промивають і також видаляють сполучну тканину.
- Вимочування – важлива процедура, яка допомагає позбутися гіркоти. Покласти субпродукт можна у холодне молоко, підсолену воду чи сироватку. Печінку кладуть у рідину цілком або ріжуть на шматки. Рекомендований час замочування – від 1 до 3 годин.
- Час смаження теж відіграє важливу роль. Якщо перетримати субпродукт на вогні, страва розчарує сухістю. Так, яловичу печінку смажать близько 10 хв, курячу – 8-10 хв, а свинячу – 15-20 хв.