Квасити капусту заведено у великих обсягах. Але що робити, якщо її потрібно небагато? Наприклад, у сім’ї цей продукт любить лише одна людина, або її не їдять просто так, але люблять додавати до інших страв для надання їм більш насиченого смаку. У цьому випадку капусту можна сквасити у банці.
Як квасити капусту в банці
Є два способи квашення – з сіллю та без. Кожен із них хороший, але має деякі відмінності.
Без солі
Квашення без солі не дуже популярне, але багато хто переходить саме на цей спосіб. Хтось намагається обмежити кількість споживання солі, хтось любить пити сік, що вийшов в результаті бродіння, який не менш корисний, ніж сама капуста. Але при класичному приготуванні він виходить надто солоним.
Ще одні плюс безсольового способу у простоті приготування.
Потрібно лише нашаткувати капусту, щільно утрамбувати її в банку по плічка, залити водою, закрити гвинтовою кришкою і поставити в тепле місце кваситися. За 3-5 днів капуста буде готова. Можна додати натерту моркву, якщо ви любите з морквою.
Визначити готовність можна тому, що з-під кришки перестала сочитися рідина. Це означає, що активне бродіння закінчилося. Банку слід прибрати у прохолодне місце. Капуста стане смачнішою, якщо постоїть ще кілька днів.
З сіллю
Класичним методом також можна сквасити капусту в банці. Овочі потрібно підготувати, як завжди, посолити, Укласти щільно в банку по плічка і залити водою. Закрити кришкою та поставити в тепле місце для сквашування. Солі потрібно взяти 20-25 г на 1 кг овочів.
Що важливо знати
- Коли заливаєте капусту водою, дайте час вийти повітрю та знову долийте воду. Банка повинна бути повною, щоб не було доступу кисню.
- Ставте банку на тарілку або тацю, оскільки з неї в процесі бродіння вуглекислий газ видавлюватиме рідину.
- Час сквашування залежить від температури. Чим тепліше, тим швидше. Оптимальний варіант – потримати 2-3 дні біля джерела тепла, а потім поставити в прохолодне місце, щоб сповільнилися процеси і капуста «дійшла».
- Беріть банку об’ємом 1 л, максимум 1,5 л. І тут вуглекислий газ зможе легко виходити поверхню. Якщо візьмете трилітрову банку, краще проколювати капусту дерев’яною шпажкою хоча б 1 раз на день. Якщо не дати вуглекислому газу виходити, то продукт у результаті набуде гіркуватого смаку.
Принцип квашення у банці нічим не відрізняється від квашення у великій ємності. Різниця лише в тому, що невелику банку можна просто закрити гвинтовою кришкою і дочекатися приготування.