За замовчуванням гриби розглядаються як продукт харчування певного ризику для здоров’я. Навіть печерицями можна запросто отруїтися, якщо придбати несвіжу сировину, адже коли починають псуватися навіть їстівні гриби, вони перетворюються на отруту.
Крім того, що гриби є їстівними або неїстівними, вони в першу чергу вважаються їжею, тяжкою для засвоєння. А якщо ще підібрати не той гарнір, то решту свят доведеться провести аж ніяк не за столом, а в лікарні, наприклад, нехай навіть і в урочистій обстановці.
Що потрібно знати, готуючи грибні страви.
З чим поєднуються гриби
Це мають бути продукти, засвоєння яких не викликає ускладнень. З гарнірів підійде картопля, листя салату, буряк, нежирна каша. Але якщо до цих страв додати м’ясо, то наслідки для організму будуть нелегкі.
Гриби не поєднуються
Відразу виключайте із грибної компанії все, що перетравлюється насилу. Насамперед це бобові, селера, «важкі» салати (огірки, горох і майонез), згадане м’ясо та ін.
Зовсім недозволено закушувати алкоголь грибами. У поєднанні зі спиртним порушується засвоєння білка, яким такі багаті гриби, через що вони починають гнити в прямо шлунку, що викликає дискомфорт.
Зрозуміло, що дітям, а також дорослим при захворюваннях шлунково-кишкового тракту вживання подібних закусок прямо протипоказане.