Сьогодні можна запросто навчити робота малювати. Причому створюватиме він картини, подібні до тих, що пишуть справжні художники. Але чи ця технологія може замінити творчість живих людей?
Сьогодні все більшої популярності набувають генератори зображень на кшталт DALL-E та DALL-E2 від OpenAI. Штучний інтелект справді може зробити мистецтво доступнішим.
У 2021 році унікальною розробкою стала модель машинного навчання, яка може генерувати цифрові зображення на основі підказок природною мовою. Звичайно, подібні системи все ще не ідеальні і часом помиляються. Проте їх якість та точність вражають уяву. Також завдяки таким машинам ілюстратори та інші майстри зможуть автоматизувати свої базові завдання.
Тому виникає запитання: а чи ми й надалі цінуватимемо майстерність людей в образотворчому мистецтві? Якщо відповідати коротко, то так, таки будемо. Справа в тому, що людська творчість відрізняється від творчості машини.
Штучний інтелект лише імітує творчий процес і створює твори мистецтва з існуючих. Люди, на відміну від машин, можуть чинити більш обдумано і бути більш гнучкими.
Крім того, зображення, що створюються за допомогою штучного інтелекту, все одно потребують людського контролю. Тобто людина у будь-якому випадку має щось вводити, вибирати, редагувати, щоб отримати картину.