Лікар назвала 7 найкращих методів, які допоможуть зміцнити імунітет

Навіть навесні можна залишатися сприйнятливим до грипу та застуди. Тому вже зараз дуже корисно зміцнити імунну систему. І як це можна зробити.

Доктор Зої Вільямс разом із представниками Stérimar назвала сім найкращих методів, завдяки яким ви зміцните імунітет.

  • Висипатися. Дуже важливо спати за добу не менше семи годин. Справа в тому, що через недосипання імунні клітини працюють гірше і сприйнятливість організму до хвороб підвищується. Спробуйте для покращення сну спати в повністю темній кімнаті, використовувати маску для сну або лягати спати в один і той же час щоночі. Ще допоможе скоротити час, проведений перед екраном перед сном.
  • Їсти різнокольорові овочі та фрукти. Завдяки цьому ваш організм отримуватиме всі необхідні поживні речовини. Відомо, що листові зелені овочі (шпинат та капуста) – це відмінні джерела вітамінів, які зміцнюють імунітет. Запобігти застуді можна і за допомогою вітаміну D, що міститься в апельсинах.
  • Пам’ятати про гігієну носа. За рахунок гарної гігієни ви будете менш уразливі для вірусів та інфекцій.
  • Пам’ятати про фізичну активність. Навіть 30-45-хвилинна прогулянка допоможе підтримати вашу імунну систему. Фізична активність мобілізує імунні клітини, що допомагає організму боротися із мікробами.
  • Частіше мити руки. Їх потрібно мити перед виконанням будь-яких дій, при яких ви руками торкатиметеся очей або рота. Рекомендується мити руки водою з милом протягом 20 секунд. Крім того, розсадником бактерій можуть бути і довгі нігті, тому їх краще підстригти.
  • Зменшити рівень стресу. У цьому може допомогти медитація, виконання різних вправ чи ведення щоденника. Підійде все, завдяки чому ви розслаблюєтеся.
  • Пити достатньо води. У день фахівці рекомендують випивати приблизно шість-вісім склянок води.

Вас також зацікавить

Популярне