В Китаї випробували літаковий двигун, що працює на вугіллі

Китайські дослідники заявили, що завдяки використанню двигуна, що спалює суміш вугільного порошку та етилену, вони можуть значно знизити вартість комерційних гіперзвукових польотів.

Про свої висновки дослідники повідомили у статті, опублікованій у журналі Acta Armamentarii, що рецензується. В ході одного наземного випробування експериментальний пристрій, використовуючи недорогу суміш, створив ударну хвилю зі швидкістю понад 2 км за секунду, що у шість разів перевищує швидкість звуку.

“Висока енергетична щільність, безпека та низька ціна вугільного порошку дають йому унікальну перевагу при використанні як моторне паливо”, – каже команда під керівництвом професора Вен Чуньшена з національної ключової лабораторії фізики перехідних процесів Нанкінського університету науки та технологій.

Одним із найпоширеніших побічних продуктів нафтопереробних заводів є етилен, а вугілля в даний час становить більшу частину китайського виробництва електроенергії.

Пекінські вчені раніше стверджували, що розробка гіперзвукового літака дозволить доставляти пасажирів у будь-яку точку світу менш як за годину.

Вас також зацікавить

Популярне