Вчені створили кімнатну рослину, яка очищає повітря так само ефективно, як 30 очищувачів разом

Паризький стартап створив кімнатну рослину за допомогою генної інженерії, яка може буквально очищати повітря у вашому домі. Рослина використовує природні очисні властивості, які вже мають кімнатні рослини. Таким чином, хоча вона додає трохи кольору будь-якій кімнаті, в якій ви її поставите, вона також активно підтримує повітря чистішим, ніж 30 очищувачів повітря.

Компанія під назвою Neoplants модифікувала як рослину потосу, так і її кореневий мікробіом, щоб значно підвищити природні властивості рослини очищувати повітря. Кімнатна рослина за допомогою генної інженерії під назвою Neo P1 нещодавно з’явилася на ринку, і її можна придбати прямо зараз.

Рослини можуть багато чого запропонувати вашому дому. За словами дослідників, вони не тільки можуть підвищити ваш настрій і допомогти зменшити тривогу, але вони також можуть очищати повітря завдяки своїм природним властивостям очищення повітря. Однак із цією кімнатною рослиною, створеною за допомогою генної інженерії, ви отримуєте більше, ніж базовий рівень очищення. Насправді Neoplants стверджують, що Neo P1 у 30 разів ефективніший за кращі установки NASA.

Але чому ця кімнатна рослина, створена за допомогою генної інженерії, працює краще, ніж очищувач повітря? Ну, для початку, рослини краще обладнані для роботи з леткими органічними сполуками (ЛОС), які є високоактивними хімічними речовинами, які містяться в засобах для чищення, будівельних матеріалах, фарбах і цей список можна продовжувати. ЛОС, як відомо, шкідливі для здоров’я людини та можуть викликати подразнення в організмі людини.

Хоча очищувачі повітря можуть допомогти, вони зазвичай не прагнуть повністю нейтралізувати ці шкідливі сполуки, що означає, що вони ніколи не видаляються з повітря. Бачите проблему? Але такі рослини, як ця кімнатна рослина, створена за допомогою генної інженерії, краще здатні нейтралізувати ЛОС, тому кімнатні рослини у вашому домі можуть покращити якість повітря в ньому.

Neoplants почали з потосу, оскільки це одна з найпопулярніших рослин у Північній Америці. Але робота була нелегкою, оскільки компанії довелося повністю скласти карту геному самого потосу, що молекулярний біолог і головний технічний директор компанії прирівняли до створення літака під час польоту. У результаті генетично модифікована кімнатна рослина краще оснащена для усунення ЛОС.

Крім того, у Neoplants кажуть, що компанія торкнулася лише ефективності кімнатної рослини для очищення повітря. Вона не росте швидше, і є більш не стійкою до пестицидів, ніж звичайні квіткові рослини. Генно-інженерна кімнатна рослина продаватиметься за 179 доларів, що робить її дорожчою за більшість звичайних кімнатних рослин.

Але, враховуючи, що рослина є одним із найкращих очищувачів повітря, ціна цілком виправдана.

Вас також зацікавить

Популярне