Вчені створили “розумну” тканину, яка “лікує” сама себе, а також відштовхує бактерії

Дослідники зі США, Австралії та Південної Кореї створили “розумний” текстиль, який може самовідновлюватись, захищати від бактерій та стежити за серцевим ритмом людини. Носитий текстиль був виготовлений шляхом занурення тканини в рідкі металеві частинки, які мають високу електро- та теплопровідність, а також антимікробні властивості.

Рідкі метали, використані в дослідженні, залишаються в рідкому стані за кімнатної температури, що робить їх ідеальними для нетрадиційного формування на поверхні. Дослідники виявили, що при додатку сили до покритого рідким металом текстилю розривається шар, що не проводить, на основі кисню, що утворився після нанесення покриття, що робить частинки провідними.

Провідні візерунки тканини відновлюються при розрізанні, утворюючи нові провідні доріжки вздовж краю розрізу, що робить її придатною для використання як з’єднувачів ланцюгів, нагріву Джоуля та гнучких електродів для вимірювання сигналів електрокардіограми (ЕКГ).

Антибактеріальні властивості тканини захищають від двох поширених бактерій, Pseudomonas aeruginosa та Staphylococcus aureus, відомих своєю стійкістю до антибіотиків. Тканина відштовхує бактерії навіть при тривалому носінні або контакті з іншими людьми.

Тканину можна використовувати у лікарняних умовах, наприклад.

Вас також зацікавить

Популярне