Розроблено акумулятор Qilin, що обіцяє швидку зарядку за 10 хвилин і запас ходу 1000 км

Акумулятори QIlin третього покоління від Contemporary Amperex Technology Limited (CATL) будуть доступні на електромобілях ZEEKR, каже виробник акумуляторів.

На відміну від транспортних засобів, що працюють на газі, які можна заправити за лічені хвилини на станціях заправки, електромобілі несуть тягар тривалої зарядки. 

Виробники електромобілів тісно співпрацюють з виробниками акумуляторів, щоб вирішити ці проблеми, і CATL потрапила в ціль зі своїми акумуляторами Qilin, оскільки вони не тільки обіцяють запас ходу в 1000 км, але й швидку зарядку всього за 10 хвилин.

Акумулятори Qilin засновані на акумуляторній системі CATL третього покоління cell-to-pack (CTP), в якій використовуються призматичні літій-іонні елементи. CATL стверджує, що з цією батареєю, щільність енергії якої становить 255 Втч/кг, вона досягла рекордної ефективності використання обсягу 72%.

Щоб уявити це у контексті, власні батареї CATL першого покоління мали ефективність використання обсягу 50%. Охолоджуючі пластини, які раніше розташовувалися CATL поверх призматичних елементів, тепер розміщені між рядами елементів у новій батареї. Повідомляється, що це збільшило площу теплопередачі елемента в 4 рази та дозволяє батареї витримувати тривалу зарядку 4C.

В результаті батареї Qilin можуть перейти від 10-80-відсоткового стану заряду (SOC) всього за 10 хвилин, а також підтримувати гарячий старт приблизно через п’ять хвилин.

CATL, найбільший у світі виробник акумуляторів для електромобілів за часткою ринку, вирішив порівняти ефективність своїх акумуляторів Qilin з ефективністю циліндричних елементів типу 4680, про які неодноразово говорив генеральний директор Tesla Ілон Маск. У прес-релізі CATL говориться, що її батареї Qilin забезпечують на 13% більше енергії, ніж батарея 4680, яку вона виробляє. Крім того, батарея третього покоління також забезпечить більш високу об’ємну інтеграцію, кращу теплову ефективність та більш високу швидкість заряджання.

CATL оголосила, що тепер вона вступила у стратегічне партнерство із ZEEKR, що забезпечить доступність акумуляторів Qilin для виробника електромобілів насамперед. ZEEKR планує запустити їх у першому кварталі 2023 року зі своєю моделлю ZEEKR 009, свого нового електричного мінівена.

Він випустить свій ZEEKR 001 з батареями Qilin та проїде на цьому автомобілі 1000 км. ZEEKR 001 з’явиться на ринку наприкінці 2022 року, і виробник електромобілів планує випустити перший серійний електромобіль із запасом ходу 1000 км із новими батареями Qilin.

Оцінки діапазону Qilin засновані на тестах, проведених у Китаї, і суворіші цикли випробувань, що використовуються Агентством з охорони навколишнього середовища (EPA) у США, можуть призвести до зниження цих цифр. Тим не менш, батарея CATL нового покоління, швидше за все, посилить конкуренцію у варіантах із запасом ходу 500 миль, доступних для клієнтів у найближчому майбутньому.

Вас також зацікавить

Читайте також