Британське бомбосховище перетворили на екоферму

Компанія Zero Carbon Farms вирощує зелень та салати у Клепхемі, на півдні Лондона, у густонаселеному районі, де немає місця для традиційного сільського господарства. Але за 30 метрів під землею знаходиться бомбосховища часів Другої світової, де компанія і розгорнула свою оранжерею.

Вертикальне землеробство – так називається виробництво сільськогосподарських культур на різних поверхах, часто в контрольованому середовищі – є галуззю, що швидко розвивається, в проекти якої по всьому світу вливаються мільярди доларів.

Однак вирощування при штучному освітленні є більш енергоємним, ніж традиційне землеробство, і висока вартість виробництва стала проблемою вертикальних ферм по всьому світу. “Що робить цю галузь такою цікавою та складною, то це те, що ніхто досі не зміг вирішити цю проблему”, – каже директор з розвитку бізнесу Zero Carbon Farm Олівія О’Брайєн.

Підземне розташування ферми забезпечує вбудовану ізоляцію від холоду. Компанія має так звану “віртуальну приватну електропроводку”, що забезпечує надходження енергії з відновлюваних джерел.

У цьому бомбосховищі використовується на 70-90% менше води і на 95% менше добрив, ніж у звичайному сільському господарстві. Вирощування відбувається цілий рік і швидшими темпами.

Компанія Zero Carbon Farms вважає, що вона має перевагу перед десятками інших проектів вертикальних ферм, що з’являються у Великобританії, завдяки її сталому розвитку та багаторічному досвіду.

Вас також зацікавить

Популярне