Концерт Тейлор Свіфт викликав землетрус магнітудою 2,3 бала

Чи можуть юрби фанатів на якомусь концерті викликати землетрус? Зважаючи на все, приблизно це і було зафіксовано на концерті відомої співачки Тейлор Свіфт, що пройшов у Сіетлі.

Повноцінним землетрусом це, звичайно, назвати не можна, але найближчий сейсмометр під час концерту зафіксував сигнали, які приблизно еквівалентні землетрусу магнітудою 2,3 бали за шкалою Ріхтера.

Сейсмологи використовують прискорення ґрунту для вимірювання коливань цього самого ґрунту, які потім перетворюються на більш звичайну шкалу Ріхтера. За словами Джекі Каплан-Ауербах, сейсмолога з Університету Західного Вашингтона, під час концерту було зафіксовано те, що назвали Swift Quake, з максимальним прискоренням ґрунту приблизно 0,011 м/с2.

Насправді, це не щось нове для вчених. У 2011 році під час матчу NFL між Seattle Seahawks та New Orleans Saints було зафіксовано подібне явище, яке назвали Beast Quake. Однак Swift Quake виявилося на 0,3 бала потужнішим, і це багато, тому що шкала Ріхтера логарифмічна. Якщо точніше, новий землетрус був удвічі потужнішим за старий.

На концерті Свіфт було понад 70 000 осіб. Аналіз даних сейсмографа показав, що патерни сигналу збігаються із конкретними піснями, які грала команда артистки.

Вас також зацікавить

Популярне