Чимало людей скаржаться на хропіння. Але воно може виникати і при апное уві сні, тобто при зупинці тимчасового дихання під час сну. І такий стан може бути дуже небезпечним.
Через апное уві сні в людини може розвинутися часткова чи повна непрохідність дихальних шляхів. Це в результаті погано позначиться на диханні під час сну і на кількості кисню, що отримується організмом.
Вже доведено, що люди з апное уві сні мають більше шансів зіштовхнутися із хворобами серця, у тому числі з нічною гіпертонією. Пояснюється це тим, що за нестачі кисню навантаження на серце і легені збільшується. Якщо в людини на короткий час зупиняється дихання, то вона прокидається з почуттям ядухи.
Також останні дослідження, представлені нещодавно на Міжнародному конгресі Європейського респіраторного суспільства, свідчать, що зупинка дихання уві сні пов’язана зі збільшенням ймовірності розвитку тромбозу, старечого недоумства, раку.
У ході одного з досліджень, проведеного в Швеції, з’ясувалося, що пацієнти з раком зазвичай страждають на важчу форму апное. А ще люди, які мають рак передміхурової залози, легень, меланому, мали низький рівень кисню в крові.
В іншому дослідженні, яке було проведено вже в Швейцарії, вчені дійшли висновку, що при обструктивному апное уві сні люди сильно знижували когнітивні функції, швидкість обробки інформації, виконавчу функцію, мовну пам’ять. Головною причиною цього вважається гіпоксія під час сну.
Третє дослідження проводилося у Франції. Воно показало, що ризик розвитку тромбозу вище вдвічі в тих, хто має рівень кисню у крові нижчий 90% чи в тих, у кого апное тривало понад 6% від часу сну.