NFT швидко стали головним трендом у світі мистецтва та фінансів. Новини про угоди на рекордні суми чути звідусіль і багатьох змушують запитувати: що це таке і як на цьому можна заробити? У цій статті ми зібрали тільки эфективні поради, які дійсно допоможуть відкрити нове джерело постійного прибутку.
Play to earn, або “грай, щоб заробляти”
Play to earn модель стала багатьом джерелом постійного заробітку. Одна з головних блокчейн-ігор на даний момент, Axie Infinity, особливо популярна в країнах третього світу, де люди буквально вилізли зі злиднів завдяки спонсорам та інвесторам, яких активно залучає цей новий перспективний напрямок.
Говорячи простою мовою, play to earn ігри дозволяють гравцям отримувати винагороду, яка має реальну цінність у світі за межами гри. Якщо в звичайних іграх люди проводять десятки годин просто заради задоволення від процесу (не беручи до уваги стримерів і професійних кіберспортсменів), то play to earn пропонує більш серйозну мотивацію. Працює це дуже просто: те, що Ви купуєте чи заробляєте у грі, більше не належить розробнику, а переходить у Вашу власність. Оскільки кожен елемент унікальний чи рідкісний, NFT мають реальну цінність у світі. Ви можете продавати NFT за межами гри на реальному ринку за реальні гроші.
У що можна в такий спосіб пограти? Крім вже згаданої «Axie Infinity», в якій Вам належить колекціонувати NFT у вигляді милих маленьких істот, що борються за Вас у поєдинках (її часто порівнюють з «Покемонами»), є безліч варіантів на будь-який смак: карткова «Gods Unchained», мультиплеєрна змагальна Thetan Arena, з механікою, схожою на Brawl Stars, захоплююча гра-конструктор My Neighbor Alice і багато інших.
Маркетплейси
Один з найпоширеніших способів заробляти на NFT – торгувати ними на маркетплейсах. Крипто-маркетплейси швидко розвиваються, і на даний момент є безліч платформ, що дозволяють купувати та продавати NFT: наприклад, OpenSea, Rarible, Foundation, SuperRare, Coinbase NFT та інші. Технічно вони влаштовані більш-менш однаково, Вам лише залишається вибрати, яка платформа представляє найбільш привабливий для Вас контент.
Створення власної NFT-колекції
Для того щоб створювати NFT, Вам достатньо зрозуміти, що це таке. Вивчіть кілька маркетплейсів, визначтеся з тим, що Ви хочете зробити, заведіть свій крипто гаманець і приступайте до роботи. Першим кроком на більшості маркетплейсів буде створення колекції – робиться це натисканням однієї кнопки, далі просто дотримуйтесь підказок, заповнюючи необхідну інформацію. Потім додайте в колекцію об’єкт, і -вуаля! – Ви створили NFT! Вам лише потрібно трохи маркетингової майстерності, щоб продати його.
NFT-дропи, або роздачі NFT
Нескладний спосіб для тих, хто тільки почав цікавитися заробітком на NFT, що не несе особливих ризиків, але потребує певного успіху. NFT-дропи – це добре відомі нам розіграші призів, в яких можна брати участь, виконавши прості умови: підписатися на аккаунт у соцмережах, зробити репост і т.д. Такі роздачі організовуються для залучення аудиторії та просування NFT-проектів. Учасникам вони дають можливість безкоштовно отримати NFT і потім продати його за ринковою вартістю, яка залежатиме від організатора, але може досягати 1000 $ і більше.
Стати автором у NFT-проекті
Якщо Вам хотілося б фокусуватися на створенні, а не торгівлі, Ви маєте можливість приєднатися до NFT-проекту як автора. Багато хто шукає людей, яким можна делегувати безпосереднє створення контенту: художників, музикантів, письменників. Автори також мають можливість отримувати роялті —працюючи на таких умовах, Ви отримуватимете виплати щоразу, коли хтось купує Ваш твір NFT-мистецтва.
Whitelist Grinder
Whitelist – це привілей, що дається учасникам NFT-проекту як винагорода за підтримку на ранніх етапах.
Вайтліст дає низку бонусів: він гарантує місце для генерування NFT, дозволяє отримати їх за зниженою ціною або навіть безкоштовно. Гриндер – це людина, яка прагне отримати вайтлісти. Для цього потрібно працювати у чатах у дискорді: спілкуватися з аудиторією, залучати учасників тощо, залежно від умов проекту. Можна працювати на когось, за погодинну оплату або оплату за кожен вайтліст, а можна займатися цим самостійно – перепродувати зароблені вайтлісти, використовувати їх для покупки NFT і таке інше.
Це основні можливості, доступні тим, хто хоче заробляти на NFT, але ними справа не обмежується. Ринок NFT стрімко розвивається і щодня народжує нові цікаві проекти, а ще привабливішими їх робить те, що будь-хто може стати їх частиною.