Вчені з Університету Едіт Коуен в Австралії виявили, що вправи на опускання гантелі є найбільш ефективними для покращення сили. Результати роботи опубліковані у журналі European Journal of Applied Physiology.
Дослідники розглядали три типи вправ з гантелями: ексцентричні (опускання тяжкості, спрямовані на подовження м’язів), концентричні (підняття тяжкості, мета – скорочення м’язів), а також концентрично-ексцентричні (поперемінний підйом і потім опускання тяжкості в одній і тій же вправі).
Вчені встановили, що всі типи покращують підйомну силу, проте ексцентричні та концентрично-ексцентричні вправи також покращили ізометричну (статичну) та ексцентричну (опускаючу) сили.
«Багато хто думає, що тільки підйом гантелей дає якийсь видимий результат, проте наше дослідження говорить про інше. Ми виявили, що концентричні скорочення м’язів мало сприяли тренувальному ефекту, набагато ефективнішими були вправа на опускання гантелі або підняття та опускання. При цьому опускання займає менше часу, тому ексцентричний тип роботи з гантелями можна назвати найефективнішим», – пояснили вчені.
Результати були отримані в ході експерименту з трьома групами добровольців, які виконували різні типи вправ двічі на тиждень протягом п’яти тижнів, по 3 підходи по 10 повторень щоразу. У дослідженні також взяла участь контрольна група, члени якої не виконували фізичних навантажень.