Сон впливає на настрій, самопочуття, навіть на розмір талії, але і на якість сну впливає не менше обставин. При цьому із віком проблем менше не стає. Чи це означає, що потрібно більше часу проводити в ліжку? І взагалі, як зрозуміти, що людина мало спить?
На думку експертів , кількість часу, необхідна людині для здорового нічного відпочинку, залежить від віку.
Вікові показники
Найбільше доводиться спати немовлятам (17-23 години на добу), а дітям від 4 місяців до року потрібно не менше ніж 12-16 годин.
Дітям 1-2 років потрібно 11-14 годин, 3-5 років – 10-13 годин, 6-12 років – 9-12 годин. Підлітки можуть спокійно обмежитись 8-10 годинами.
А ось дорослим, щоб зберегти бадьорість, потрібно щонайменше 7 годин і максимум 9 годин. Якщо спати довше, то підвищується ризик розвитку таких недуг, як хвороба Альцгеймера та захворювання серця.
Ознаки недосипання
Головним чином ознакою недосипання є почуття втоми та сонливості, якщо людина проспала 7 годин.
Також варто подумати про те, що потрібно спати більше, якщо без кави чи іншого енергетика прокинутися зовсім не вдається.
При цьому важливо відрізняти хронічне недосипання. У такому разі людина може заснути на ходу, стати надмірно дратівливою, у неї знизиться концентрація уваги, збільшиться потреба в їжі, погіршиться стан шкірних покривів.
У жодному з цих випадків не слід займатися самолікуванням. Правильне рішення – звернутися до лікаря.