Знаючі люди починають худнути до літа одразу після завершення зимових свят. Медики вважають, що шанс скинути зайві кілограми до тепла є у всіх. Головне при цьому не підірвати здоров’я.
Силові вправи, які спрямовані на зростання м’язів, у довгостроковій перспективі ефективніші для схуднення: м’язи споживатимуть більше калорій, тобто буде вищою швидкість метаболізму.
Спеціалісти рекомендують приділяти від 150 хвилин на тиждень фізичним навантаженням.
Для відносно швидкого ефекту спалювання рекомендуються аеробні навантаження: йога, скандинавська ходьба, ходьба на еліпсі, плавання, пілатес, калланетика. Головне — регулярність, потрібно щонайменше 150 хвилин активності на тиждень
Також рекомендується вести облік калорій та дотримуватися низьковуглеводної дієти.
Для швидкого схуднення найефективніша дієта з низьким вмістом вуглеводів у порівнянні з дієтою з низьким або високим вмістом жирів, а також середземноморською дієтою.
Проте задля досягнення стійкого результату лікарі, з посиланням на результати досліджень, радять середземноморську дієту. Цей раціон нерідко називають «золотим стандартом» здорового способу життя. А ось від інтервального голодування лікарі рекомендують відмовитись.
Ефект дієти науково не підтверджено, а зниження маси тіла відбувається за рахунок зниження добової норми калорій. У той самий час зростає ризик розвитку жовчнокам’яної хвороби.
Оптимальним вважається зниження ваги на 5-10% від початкового за 3-6 місяців. Наприклад, якщо вага 100 кг, то за півроку людина може схуднути на 10 кг. Відповідно, за один місяць величина втрати ваги становитиме близько 0,8-1,6 кг.