Соковитий, жирний шашлик дуже шкідливий для печінки та підшлункової залози. А ще він підвищує рівень холестерину, що призводить до серцево-судинних захворювань. Але як тут устояти, коли аромат м’яса буквально тягне до столу.
Шашлик – складна тема, якщо говорити про користь. Тому що єдина користь шашлику полягає в тому, що він готується не на олії, а смажиться на відстані. Але якщо дуже хочеться, ось кілька порад від лікаря, як зробити шашлик кориснішим.
Вибираємо правильне м’ясо
Це точно не свинина, хоча вона легше готується і шашлик виходить м’яким та соковитим.
Сердечникам потрібно вибирати дієтичне м’ясо: чим менше жиру – тим менше холестерину. Готуйте шашлики з яловичини, телятини чи баранини. Ще краще – м’ясо ягняти. Молоде м’ясо менш жирне і набагато м’якше. Крім того, підійдуть курячі грудки, індичка, риба.
Вибираємо нешкідливий маринад
Ні в якому разі не купуйте м’ясо для шашлику в готовому маринаді. Це табу, небезпечно. Незрозуміло, коли цей маринад зробили і з чого. Якість м’яса також під питанням: маринади часто використовують, щоб продати продукт не першої свіжості. Тому якщо й маринувати, то самим.
Але тут головне не перестаратися з інгредієнтами. Багато хто заливає м’ясо різноманітними жирними соусами, всілякими приправами та спеціями, експериментуючи зі смаками. Але організм за такий маринад дякую не скаже.
Майонез як маринад — це просто жахливо. Якщо хочете щось кисломолочне, то візьміть нежирний кефір. Намагайтеся використовувати якнайменше перцю чи аджики — ці спеції сильно подразнюють шлунок. У розумних кількостях можна оцет або лимонний сік – натуральні кислоти пом’якшують м’ясо. Дуже корисна спеція – куркума. Хтось кладе для смаку барбарис чи чорнослив. Чорнослив — багатий на калій продукт, корисний для серця, хоча через термічну обробку він втрачає частину властивостей.
За словами лікарів, що легше і простіше шашличний маринад, то краще для здоров’я. В ідеалі для свіжого молодого м’яса вистачить лише цибулі та зелених ароматних трав. Можна додати невелику кількість солі, але краще і зовсім без неї, оскільки сіль затримує воду.
А якщо вмієте готувати шашлик без маринаду – взагалі чудово.
Слідкуємо за часом смаження
М’ясо не повинно пересмажитися. Все, що перегоріло, — це канцерогени, речовини, що спричиняють рак, – попереджають експерти. Але й недосмажене м’ясо небезпечне. Якщо воно обсіменене гельмінтами, яйця можна не помітити: вони маленькі і ховаються у фасціях. Тому шашлик не можна ні пересмажувати, ні недосмажувати.
Розбавляємо шашлик овочами
На тарілку з шашликом лікарі радять обов’язково додавати будь-які свіжі овочі. Наприклад, салат із овочів з оливковою олією.
Справа не в тому, що овочі розчиняють холестерин. Вони самі не містять холестерину і, умовно кажучи, працюють як розріджувач.Тому, якщо ми приготували трохи корисний шашлик, найголовніше, щоб ми їли не лише його.