Важко сказати, які дієти найкраще підійдуть вам особисто. Проте є ті, що зовсім не працюють. Два медичні експерти розповіли виданню Eat this, not that, яких типів харчування дотримуватися безглуздо.
- Дієта ProLon.
Вона імітує інтервальне голодування. По суті, це п’ятиденна програма харчування, що включає супи на рослинній основі, енергетичні батончики, напої та різноманітні закуски. Проте експерти називають таку дієту маркетинговим прийомом.
- Кетогенна дієта.
Це дієта з високим вмістом жирів та низьким вмістом вуглеводів. Такий дисбаланс призводить до кетозу, коли ваше тіло використовує жир для одержання енергії замість вуглеводів. Це може призвести до запорів, запаморочення та неприємного запаху з рота. У короткостроковій перспективі дієта може спрацювати, але як тільки ви знову введете в раціон вуглеводи, вага відразу повернеться.
- Дієта на капустяному супі.
Тут все ясно з назви: потрібно їсти в основному супи протягом семи днів поспіль. Більшість людей, звичайно, не здатні так чинити постійно. “Через це люди, швидше за все, знову наберуть вагу, яку вони втратили, дотримуючись цієї дієти, незабаром після того, як знову почнуть нормально харчуватися”, – пояснив фахівець.
- Палео чи неандертальська дієта.
Під час неї пропонується їсти їжу, звичну для давніх людей. Це пісне м’ясо, риба, овочі, фрукти, горіхи та насіння. Багато інших продуктів, таких як зернові, бобові, молочні, цукор, сіль, картопля, залишаються «за бортом». А якщо ви відмовляєтеся від усіх цих продуктів, швидше за все, рано чи пізно ваш організм почне вимагати їх, і ви з’їсте більше, ніж треба.