Майже кожен бодай раз стикався з безсонням. Але не всі знають, як воно впливає на стан організму та що з ним потрібно активно боротися. Тривале безсоння веде до порушень центральної нервової системи, імунної, ендокринної, серцево-судинної. Погіршуються увага, апетит та стан шкіри, порушуються когнітивні здібності. Однак, якщо проблеми із засипанням турбують вас нечасто, впоратися можна самостійно.
Ромашковий чай
Відомий багатьом спосіб заспокоїтися і налаштуватися на збалансований сон випити чай з ромашки. Він допоможе впоратися з безсонням, зняти стрес та нервову напругу. Крім того, він має противірусний ефект, захищає від сезонних застудних захворювань і не викликає побічних ефектів.
Важливо! Не рекомендується людям, у яких діагностовано астму.
Тепле молоко
Молоко – це «природний антидепресант», воно знімає тривогу та занепокоєння. Склянка молока на ніч підвищить в організмі рівень серотоніну, одного із гормонів радості. А він, своєю чергою, позитивно впливає на якість сну.
Чай з м’ятою
М’ята – рослина, відома своїми численними корисними властивостями. Вона допомагає зняти роздратування після важкого дня, знімає втому та стрес. Чай з м’ятою, як і з ромашкою, буде корисним у період похолодань, коли високий ризик застудитися. Він здатний уберегти від вірусних захворювань – має антисептичну дію. М’ята також допомагає при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, знижує тиск та стабілізує рівень цукру в крові.
Кокосова вода
Вітамін B, що міститься в кокосовій воді, знизить рівень стресу і загальний заспокійливий вплив на організм. Калій та магній у складі сприятливо впливають на тіло, розслаблюючи його.
Вишневий сік
Амінокислота триптофан, що міститься у вишні, регулює мелатонін, гормон сну, та відповідає за якість нічного відпочинку. Підійде саме вишневий сік, тому що у черешні міститься у шість разів менше мелатоніну, ніж у вишні. Щоб покращити якість сну та стабілізувати нервову систему, випивайте на день не менше 400 мл вишневого соку.