Прискіпливо вибирати те, що ми їмо, особливо актуально тим, кому за п’ятдесят. Правильне та здорове харчування в цьому віці – один із найкращих способів подбати про себе. Але які продукти варто їсти, щоб хоч трохи пригальмувати незворотні процеси і продовжити молодість. На це питання відповідають експерти з харчування та дієтологи.
Авокадо
Для тих, хто не хоче старіти, авокадо може бути корисним доповненням до звичного раціону, пише у своїй книзі про схуднення доктор медичних наук Лаура Бурак.
“Авокадо, багатий корисними для серця жирами та клітковиною, вітамінами групи B, калієм та вітамінами A, C, E та K, не лише гальмує неминучі процеси старіння, але й робить нас щасливішими – і, як наслідок, молодшими”, – заявляє вона.
Авокадо допомагає зберегти вашу шкіру чистою та сяючою, зазначає доктор медичних наук Мелісса Мітрі.
“Авокадо – джерело корисних жирів, що борються із запальними процесами, а також вітаміну А, який допомагає організму позбутися від омертвілих клітин шкіри”, – зазначає вона.
Жирна риба
Доведено, що риба, що містить омега-3 жирні кислоти – особливо, лосось, тріска, оселедець – покращують якість шкіри, зберігають свіжий колір обличчя. Дослідження показують, що регулярне вживання жирної риби знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера. А от якщо риба у вашому раціоні відсутня, то тривалість життя від цього скорочується, як від куріння.
Чорниця та інші ягоди
Це багате джерело вітамінів А і С, які можуть зменшити процеси запалення, що призводять до пошкодження шкіри та старіння. Чорниця, а також полуниця, ожина та малина багаті антиоксидантами та біологічно активними сполуками, що робить їх антивіковими суперпродуктами.
– Чорниця також містить специфічний антиоксидант – антоціан, який може захистити шкіру, – каже Мелісса Мітрі.
Листова зелень
Шпинат, рукола, китайська капуста, кейл, звичайна капуста, селера, салат айсберг та інша листова зелень також допомагає уповільнити старіння. За словами дієтолога Марі Рагглз, продукти, що містять високий рівень поживних та протизапальних речовин, уповільнюють старіння, тому що ці сполуки захищають наші клітини та ДНК.
“Багата вітамінами, мінералами, клітковиною та іншими біологічно активними сполуками, листова зелень забезпечує запас цих найважливіших антивікових сполук, які після п’ятдесяти нам необхідні щодня”, – каже Рагглз.
Оливкова олія
Її «фішка» — мононенасичена жирна олеїнова кислота, необхідна здоров’ю людей старше 50 років.
Олеїнова кислота – основний компонент оливкової олії та за висновками багатьох досліджень тісно пов’язана зі зниженням ризику розвитку серцево-судинних захворювань, діабету, ожиріння та високого кров’яного тиску.
Є думка, що деякі сполуки в оливковій олії імітують ті, що містяться у нашій власній шкірі.
Наші клітинні мембрани складаються з жирних кислот, таких, як і ті, що містяться в оливковій олії, – каже Марі Рагглз. — Клітини постійно оновлюються та потребують регулярного надходження жирних кислот для виробництва нових здорових клітин.
Насіння та горіхи
Говорячи про здорові жири, не можна забувати про горіхи. Вони є чудовим доповненням до дієти, сприятливої для тих, хто хоче “зупинити час”.
– Горіхи та насіння – це рослинна їжа, багата корисними для серця жирними кислотами омега-3 та вітаміном Е, які можуть бути корисні для підтримки здоров’я та молодості шкіри, – каже Лаура Бурак. — Вітамін Е не лише допомагає відновлювати нашу шкіру та підтримувати її еластичність, а й зберігає загальний рівень здоров’я з віком.
Було доведено, що з віком у організмі посилюються запальні процеси. А згідно з французьким дослідженням про вплив вітаміну Е на здоров’я літніх людей, доведено, що він зменшує запалення, покращує функцію нашої імунної системи та покращує метаболізм у міру того, як ми стаємо старшими.