Щороку все більше городників присвячують час вирощуванню овочів та фруктів на своїх ділянках. Деякі бобові культури завдяки своєму складу можуть з легкістю та користю замінити м’ясні продукти. І йдеться про квасолю та горох.
Квасоля
Корисний продукт, зерна якого містять до 25% рослинного білка, до 47% вуглеводів, багато корисних мікроелементів, амінокислот та вітамінів. Крім того, клітковина, що входить до складу квасолі, здатна забезпечувати довге почуття ситості та надходження енергії до організму.
Квасоля не вимоглива до складу ґрунту та до вологи, за винятком піщаних ґрунтів. У період спекотного літа, можливо, знадобиться додатковий полив. Культура не виносить заморозків і може загинути навіть за невеликих негативних температур.
Посів квасолі у відкритий ґрунт можна проводити на початку травня.
Горох
Представник сімейства бобових вживається як свіжому вигляді, так і після термічної обробки.
У зернах гороху є до 20 % рослинного білка і до 50 % вуглеводів. Рослина холодостійка, і її посів можна організувати з кінця квітня.
Особливу увагу звертайте на цукровий горох, який не тільки смачний, а й корисний, особливо для тих, хто зіткнувся із цукровим діабетом.
На городі горох використовують як сидерат для збагачення ґрунту азотом. Горох здатний пригнічувати зростання бур’янів і очищати грунт від шкідників.
Користь вирощування та споживання бобових незаперечна, вигідні переваги криються у їх складі, позитивному впливі на здоров’я та інші рослини.