Коли мова заходить про схуднення, то багатьом спадають на думку суворі обмеження в харчуванні, особливо відмова від солодкого і борошняного. Однак дієтологи запевняють: так ви точно довго не протримаєтеся, більше того, змусите організм стресувати, що тільки спровокує зрив та повернення зайвих кілограмів. Цукерки та хліб можна їсти, але тільки стежте за їх кількістю. Також не забувайте про фрукти, овочі, м’ясо, рибу, крупи та фізичні навантаження.
За словами експерта зі здоров’я та тренера Стіва Беннета, навіть тим, хто прагне схуднути, не варто відмовлятися від одного смачного напою. Йдеться про какао. Справа в тому, що цей напій багатий на клітковину, яка якраз чудово насичує і допомагає не з’їсти зайвого.
До речі, клітковина, що міститься в какао, ще й допомагає роботі кишківника. В своєму дослідженні вчені довели, що у людей, які вживали цей напій протягом місяця, покращився стан шлунково-кишкового тракту. Крім того, деякі добровольці перестали страждати від запорів.
«Використовуйте какао-порошок, у якому немає жодних добавок. Тобто для приготування напою вам знадобиться всього три інгредієнти: какао, молоко та окроп. Також можна додати стевію для підсолодження», — каже Стів Беннет.
Користь какао підтверджена і наукою. Ще у 2015 році вчені проводили дослідження, у якому взяли участь 240 осіб. Усі добровольці пили по чашці какао протягом місяця. Результати показали, що у середньому кожен учасник втратив цей період близько 2,2 кг.
«Усі дієти засновані на відмові від чогось, і людям це не подобається. Якщо ви поставите на перше місце клітковину, то в принципі будете швидше їсти, а порції з часом скоротяться. Отже, какао — ваш вірний союзник», — підсумував експерт.
Чим ще корисне какао
- Допомагає боротися із передчасним старінням, адже до складу какао входять поліфеноли – природні антиоксиданти.
- Покращує настрій за рахунок триптофану. Ця амінокислота бере участь у білковому обміні та стимулює вироблення гормонів — серотоніну, мелатоніну та холіну.
- Захищає серце та судини завдяки флавоноїдам. Вони підвищують тонус стінок артерій, покращують кровообіг та захищають судини від ушкоджень вільними радикалами..
- Покращує пам’ять. Антиоксиданти, що містяться в какао, покращують мозковий кровообіг, що позитивно позначається на роботі мозку.
- Вирівнює колір обличчя за рахунок жирних кислот у складі.
- Захищає від астми, бронхіту. Какао-порошок містить алкалоїди – теобромін і теофілін. Ці природні сполуки допомагають у лікуванні та профілактиці хвороб органів дихання.
Як правильно готувати какао
Для щоденного вживання людям із нормальною вагою найкраще пити какао на «половинному» молоці, тобто із додаванням води у пропорції 50:50.
Для тих, хто страждає від надмірної ваги, — на воді та без цукру. Найкраще пити какао у першій половині дня, аналогічно напоям із кофеїном. Незадовго до сну від какао варто відмовитись.
Важливо: не переборщіть із напоєм! В ідеалі варто випивати чашку какао об’ємом 150-200 мл.