Згідно з даними Американської кардіологічної асоціації , найважливіше — вимірювати артеріальний тиск щодня в один і той самий час — незалежно від часу.
Зважаючи на це, деякі експерти рекомендують вимірювати артеріальний тиск невдовзі після пробудження, якщо ви можете це зробити, до того, як ви поснідали або прийняли будь-які ліки.
Вимірювання артеріального тиску вранці допоможе вам « отримати уявлення про те, яким є ваш артеріальний тиск без ліків, що знижують артеріальний тиск, і без впливу кофеїну», — каже Джойс Оен-Сяо, доктор медичних наук, кардіолог Єльської школи. медицини в Нью-Хейвені.
Тим не менш, важливо вибрати час, коли ви знаєте, що можете бути послідовними день у день. «Тіло має природні цикли, коли артеріальний тиск може підвищуватися або знижуватися залежно від часу доби», — каже Ніколас Рутманн, доктор медичних наук, штатний кардіолог Інституту серця, судин і грудної клітини клініки Клівленда. «Кров’яний тиск є найнижчим, коли ми спимо, трохи підвищується вранці, коли ми прокидаємося, а потім часто знову знижується до середини ранку після того, як ви сідаєте і трохи снідаєте».
Як часто ви повинні перевіряти артеріальний тиск?
Загалом, якщо у вас стабільний артеріальний тиск і ви в хорошому стані здоров’я, Ніколас Рутман каже, що його не потрібно перевіряти частіше ніж один раз на день або навіть кожні кілька днів. Але якщо у вас діагностовано високий кров’яний тиск і ви працюєте зі своїм лікарем, щоб взяти його під контроль за допомогою ліків, то ви захочете перевірити його спочатку вранці, а потім вдруге ввечері, говорить Рутманн. Приблизно через годину після обіду, коли ви більш розслаблені, це хороший час для другого вимірювання, за словами Оен-Сяо. Просто переконайтеся, що ці два вимірювання відбуваються в один і той же час щодня.
Коли ви вперше починаєте вимірювати артеріальний тиск, Рутман рекомендує щоразу робити два або три вимірювання підряд. Таким чином ви можете порівняти показання, щоб переконатися, що вони приблизно однакові. «Часто перший артеріальний тиск вищий, ніж повторні перевірки», — каже Рутманн. Коли ви знімаєте показання протягом днів або навіть тижнів, ведіть діаграму або журнал. Хоча будуть певні природні варіації показників артеріального тиску, «тенденція з часом може допомогти вашому лікарю найкраще визначити наступний напрямок, у якому слід рухатися з вашим планом лікування», — каже він.
Майте на увазі, що підвищення і зниження артеріального тиску протягом дня є нормальним. Поряд зі звичайними щоденними коливаннями артеріальний тиск також може підвищуватися в холодну погоду і знижуватися в жарку погоду, а також може підвищуватися через стрес, тривогу, кофеїн або фізичні вправи. Певні безрецептурні ліки, такі як протинабрякові засоби або НПЗП, також можуть спричинити підвищення артеріального тиску, як і вживання важкої їжі, як-от стейк, каже Рутманн.
Поради щодо вимірювання артеріального тиску
Крім вимірювання артеріального тиску приблизно в один і той же час щодня, важливо також правильно вимірювати його. Ruthmann рекомендує використовувати автоматичний монітор на плечі, а не зап’ястний або пальцевий монітор,що є менш надійним. Раз на рік несіть монітор до свого лікаря, щоб він міг перевірити, чи правильно ви ним користуєтесь і чи він точний.
Щоб отримати точні показники, ви завжди повинні утримуватися від кофеїну, алкоголю, куріння та фізичних вправ за 30 хвилин до вимірювання; спорожнити сечовий міхур; кілька хвилин перед цим посидіти спокійно; і сядьте з прямою спиною та опорою, ноги на підлозі, а руки приблизно на рівні серця, спираючись на поверхню, як стіл.