Які проблеми приходять із віком, усім добре відомо. Крім фізичних захворювань, людей похилого віку часом непокоять проблеми з пам’яттю тощо. Але в той же час інші їхні однолітки продовжують жити і насолоджуватися життям, сяючи гострим розумом і ясною пам’яттю.
Дуже важливо вживати багато овочів та фруктів – до 5 порцій на день. Вуглеводів – до 7 порцій на день. Знов-таки ми говоримо про цільнозернові крупи. Нежирні молочні продукти – до двох порцій на день. Нежирні м’ясні продукти – дві порції на день або менше. Горіхи, насіння — двічі-тричі на тиждень. Важливо вибирати фрукти з низьким глікемічним індексом.
Існують певні правила харчування, що дозволяють суперейджерам зберегти ясність та гостроту розуму після 80 років.
Перше правило
Тарілку здорового харчування умовно поділяють на чотири частини. З них одна частина відводиться на цільнозернові продукти (цільнозерновий хліб, крупи), друга – це корисні білки, третя та четверта овочі та фрукти. Важливо, щоб овочі та фрукти домінували у раціоні.
Друге правило
Так звана dash-дієта, яка підтримує в нормі артеріальний тиск, тобто обмежує вживання солі, цукру та продуктів, що пройшли глибоку переробку.
Третє правило
Середземноморська дієта досі визнана найкращою, оскільки є засобом профілактики розвитку деменції та хвороби Альцгеймера.
Четверте правило
Це вже про скандинавську дієту. Тут акцент робиться на вживанні цільнозернових, риби, фруктів та ягід. Головною відмінністю скандинавської дієти від інших називають ріпакову олію, багату корисними жирними кислотами.