Кава: чим корисна і як пити без шкоди для здоров’я

Любителі цього напою багато разів чули, що кава шкідлива для здоров’я, потрібно зменшувати кількість випитих чашок. Але це не зовсім правильно, користі в каві багато. Головне – помірне споживання.

Хороша новина для бажаючих зберегти струнку фігуру: кава допомагає схуднути! Кофеїн входить до складу більшості препаратів для зменшення ваги, він сприяє спалюванню жиру та покращує метаболізм. Але це за умови помірного споживання напою.

Кава надає сили – відомий факт. Втома, сонний стан, а потрібно зробити термінову роботу – саме час зварити чашечку ароматного напою, і втоми як не бувало! Але цей ефект короткочасний, все одно потрібно буде виспатися і відпочити.

Кава здатна запобігти цукровому діабету. Вчені продовжують досліджувати цей феномен, але факт – кавомани страждають від діабету рідше на 30%.

Запобігає недоумству. Любителі кави рідше страждають на хворобу Альцгеймера і Паркінсона. Умова — це має бути чорна кава з кофеїном.

Цирозу печінки теж не буде. Чашка ароматного напою знижує ймовірність виникнення цієї неприємної проблеми на 80% – хороший результат, щоб полюбити каву.

Чашка кави – відмінний антидепресант. Багато дівчат користуються цим нехитрим способом покращити свій настрій – кофеїн здатний виробляти в організмі гормони щастя.

Кава допомагає боротися з онкологічними захворюваннями товстої кишки та печінки, затримуючи ріст ракових клітин. Такий висновок зробили вчені з урахуванням тривалих спостережень.

Кава збільшує тривалість життя – незаперечний факт. Більшість довгожителів були кавоманами. Ще один аргумент на користь популярного напою.

Але всі корисні властивості кави сходять нанівець, якщо вживати її безконтрольно, літрами. Тож поміркованість та самоконтроль ніхто не скасовував. 

Люди, які страждають на виразку шлунка, гастритом, розладом кишечника, не повинні пити каву, не порадившись з лікарем. І не варто забувати, що цей напій має проносний ефект і може сприяти швидкому випорожненню шлунка. 

А це означає, що організм не встигне засвоїти їжу. Щоб цього не сталося, не варто пити каву відразу після їди, краще почекати 30-40 хвилин.

Вас також зацікавить

Популярне