Дефіцит вітаміну Д життєво важливо заповнювати. Тому що цей вітамін, а правильніше сказати гормон, бере участь у багатьох біохімічних процесах організму та у синтезі статевих гормонів.
Крім того, вітамін Д, як відомо багатьом, бере участь у кальцій-фосфорному обміні, а отже, у формуванні кісткової тканини та тканини зубів. Також вітамін Д відповідальний за наш імунітет, м’язову силу, чутливість клітин до інсуліну.
Поповнюючи дефіцит цього вітаміну, ми профілактуємо і лікуємо багато захворювань: інсулінорезистентність, остеопороз, синдром хронічного болю, часта захворюваність на респіраторні вірусні інфекції, герпес, дефіцит статевих гормонів, порушення менструального циклу, безпліддя, невиношування, онкологію.
Для заповнення цього вітаміну мало тільки його приймати або бути на сонечку, все не так просто:
- Дозування вітаміну Д підбираються персонально тільки лікарем і з урахуванням аналізів, а бажано ще й з урахуванням генетики.
- Отримати вітамін Д від сонячних променів – для цього потрібно перебувати на сонці по 40 хвилин з 90% відкритим тілом у безпечні години сонячної активності 360 днів на рік, тобто щодня, і ще при цьому не повинно бути початкового дефіциту вітаміну Д.
- При дефіциті організм витрачатиме свій останній резерв на захист від сонячних опіків, а не синтезуватиме його для організму. Тому важливо влітку і в спекотних країнах також, як і взимку, навесні та восени, продовжувати приймати вітамін Д у своїх персональних дозуваннях.
- Найкращий синтез вітаміну Д на сонці при активній руховій активності, а не при лежанні на відкритих сонячних променях нерухомо.
- Їмо їжу, багату на вітамін Д (баранина, печінка тріски, жирні сорти невеликої риби) – це 10% надходження вітаміну Д в організм.
Висновок: осінь, зима, весна – приймаємо вітамін Д у призначених дозуваннях – готуємось до літа. Контроль вітаміну Д, паратгормону, кальцію іонізованого – 3 рази на рік, для корекції дозувань. Обов’язково консультація спеціаліста-ендокринолога для підбору персональних доз.