Якщо вилазка на природу організувалася раптово і на попередню підготовку м’яса для шашлику зовсім не залишилося часу, то досвідчені кухарі рекомендують застосовувати маринад з екзотичного плоду – ківі, багатого на натуральні кислоти та цукри. М’якуш ківі чудово розм’якшує поперечні м’ясні волокна, особливо в поєднанні з газованою водою, насиченою бульбашками вуглекислого газу.
Тому цей маринад підходить для пом’якшення не тільки свинини, а й яловичини, а також вікової баранини.
Причому суміш ківі та мінеральної води з прянощами та цибулею дозволяє мінімізувати процес замочування шашликів до півгодини. А вибір запашних прянощів та ароматних трав для маринування шашликів із різних видів м’яса та птиці залежить від смакових уподобань кожного учасника пікніка.
Інгредієнти з розрахунку на 1 кг м’яса:
- ківі – 2 шт.;
- цибуля ріпчаста – 1 шт.;
- паприка мелена – 1 ч. л.;
- суміш меленого насіння коріандру, сушеної трави кінзи та кропу – 1 ч. л.;
- вода столова сильногазована – 250 мл;
- сіль за смаком.
Приготування
- Цибулю очистити і дрібно нарізати.
- Зняти тонку шкірку з плодів ківі та розім’яти фрукти виделкою до стану кашки.
- Нарізати м’якоть великими шматками, заправити сіллю, паприкою, пряноароматичною сумішшю, перемішати з цибулею та кашкою з ківі.
- Залити майбутній шашлик газованою водою, поставити під гніт на 30-50 хвилин.
- Не слід залишати м’ясо в маринаді з ківі більше ніж на 2 години, оскільки воно може стати дуже пухким та пористим.
- Наколоті на шампури шматки шашлику обсмажити на розпеченому вугіллі, постійно перевертаючи вироби та підставляючи до джерела жару всі сторони м’ясних кубиків.
- Знявши шампури з вогню, покласти м’ясо в окремий посуд для подачі до столу.
Шашлик чудово поєднується з різними видами прісного хліба, гарнірами з круп та картоплі, листовою зеленню та городними овочами. А з напоїв на стіл рекомендується поставити домашній квас, айран, солону мінеральну воду та кисло-солодкі соки.
Смачного!