Навіть якщо ви всією душею любите осінь, все одно є ризик зловити сезонну нудьгу. Адже все-таки різке похолодання та скорочення світлового дня дають про себе знати. А якщо ви фанат літа, змиритися з його відходом буде ще складніше.
Як допомогти собі не сумувати осінніми днями? Як підняти настрій, коли здається, що сили ні на що не вистачає?
Насамперед потрібно додати у своє життя більше фізичних навантажень. Це допоможе тримати своє тіло у тонусі. Вибирайте спосіб, який вам ближче – тренування у фітнес-залі, біг вранці, басейн… Якщо не виходить знайти час на спорт, постарайтеся хоча б більше ходити. Наприклад, спробуйте частину маршруту до роботи долати пішки, а не автомобілем.
Друга важлива порада – спробуйте продовжити своє літо. Багато хто з нас так сильно завантажений роботою, що просто не встиг насолодитися всіма радощами літнього сезону. Якщо це про вас, то постарайтеся виділити час на заслужений відпочинок хоча б зараз – набратися сил та ендорфінів перед довгою зимою.
Окрема тема – осінній раціон. Якщо не хочете сумувати — треба їсти більше продуктів із триптофаном. У нашому тілі ця амінокислота перетворюється на серотонін, який так потрібен нам у холодну пору року.
Ось кілька продуктів, у яких можна знайти триптофан:
- Банани;
- Сир;
- Фініки;
- Морська риба та морепродукти;
- Халва;
- Мигдаль.
Крім того, восени особливо важливо стежити за рівнем вітаміну D в організмі. За словами лікарів, його дефіцит має приблизно 80% людей. Здайте аналіз і перевірте, чи все гаразд у вас. Знайти цей вітамін можна в наступних продуктах:
- Яйця;
- Гриби шиїтаке;
- Яловича печінка;
- Печінка тріски;
- Лосось, тунець, райдужна форель.
Ще один важливий момент – сон . Якщо ви не висипатиметеся, про гарний настрій можна в принципі забути. Просто спробуйте лягати спати не пізніше 23 вечора, а вставати не пізніше 7 ранку.
Щоб осінь не здавалася таким сумним сезоном, важливо не забувати тішити себе. Частіше вибирайтеся на природу, слухайте улюблену музику, прочитайте книгу, яку давно хотіли — загалом, постарайтеся зробити собі задоволення.
Зрештою, можна спробувати будь-який спосіб медитації.